Pěkné svátky a vše nejlepší do roku 2021. Komanche

Dodge ram 1500 lift kit na vzduchovem podvozku

Blazer, Suburban, RAM a další emerický vozítka - cokolif koncernovýho máte...
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
Honzin LC80
Diskuzní bůh, vládce guruů
Stav: Offline

Dodge ram 1500 lift kit na vzduchovem podvozku

Příspěvek od Honzin LC80 » Stř 16.12.2020, 6:38

Ahoj, je tu někdo kdo řešil lift kit na dodge ram 2013,na vzduchovem podvozku? Diky

LC80,r.v.93,3ks diff lock,ome,webasto,CB allamat 296+sirio turbo 5000,come up9000,dick cepek 16x10,cooper stt 305/70-16,měnič napětí 1000w,subwoofer,
LC100,r.v.98
audi s6 340ps
JCB 4cx Supe, Mecalac 714MC
Scania 144G/460 aj. http://www.ehltrans.cz

pjanek
nováček
Stav: Online

Re: Dodge ram 1500 lift kit na vzduchovem podvozku

Příspěvek od pjanek » So 27.03.2021, 22:47

Ahoj, system mi nedovoluje zalozit novy topic, a tak trochu zneuziju nejpodobnejsi, ktery jsem nasel. Chtel bych znat nazor odbornejsi komunity:

Je vzduchovy podvozek vhodny na offroad? Nejde mi o tezky offroad, spis takovy overlanding jezdeni - pole, lesni cesty apod.

Background: Mam ted 2018 stock Rangera, kteryho pouzivam na bezny jezdeni a cca 2x rocne na nej hodime stan a vytahnem ho na nejakou overlanding dovolenou. Projedem nahorni cesty, obcas se zamotame nekde v horach apod. Blizi se konec zaruky a zvazuju, ze upgraduju na RAM 1500.

Ram ma ve verzi Limited vzduchovy podvozek. Nebude mimo silnici trpet? Kamos ma na vzduchu Grand Cherokee a na polnackach se mu obcas ozve bouchnuti, jako by tlumice narazily na dorazy. Stale jsme nezjistili, zda je to vada, nebo vlastnost podvozku. Je mi jasny, ze servisne bude vzduch narocnejsi, ale neznici ho trocha terenu? Diky

Edgar
Staroffrouďák
Věk: 41
Stav: Offline

Re: Dodge ram 1500 lift kit na vzduchovem podvozku

Příspěvek od Edgar » Ne 28.03.2021, 14:46

Proč by mělo něco zničit vzduchový podvozek? Je to o zacházení a taky o ochotě platit za to co zničíš a nebo odejde. Terén je vždy o tom jak ho vnímáš. Někdo má za terén svážnice na Ukrajině kde nahoru jedeš s uzávěrkama a navijákem za celej den jen něco přes deset kilometrů a jinde je terénem šotolinová vrstevnice v Alpách. Ale všeobecně vzato RAM do terénu moc není a umře na svý rozměry v originále (přejezdový a nájezdový úhly) a svou váhu kdy není jen tak jednoduché zapadený auto vytáhnout jen za pomocí kurtny. Ano může se posrat všechno ale čidla a další věci ke vzduchovým podvozkům jsou jen potenciometry který musí přežít aby ten komfort mohl být. Takže určitě se s tím dá jet kamkoliv ale bude tě oproti Rangeru jistě omezovat mnohem více.

Odpovědět