Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

FORD RANGER 2016 A VÝŠ

Bronkaři, Exploreristi a 150kaři máte prostor...
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
tarwick
nováček
Stav: Offline

FORD RANGER 2016 A VÝŠ

Příspěvek od tarwick » Stř 02.10.2019, 21:55

Zdravím,

mám v plánu koupit pick-upa. Ještě donedávna jsem sháněl hlavně Hiluxe v třílitru, ale teď si spíš pohrávám s myšlenkou Rangera. Určitě ve variantě 3.2 se zadní špérou..Chci ho na normální ježdění, drandění po rybách a mám ho v plánu trošku vylepšit (lift podvozku, nárazník, naviják, spodní plechy...) a jet s ním Rumunsko nebo Ukrajinu. No a taky občasný tahání vozíku se dřevem, kde se ta 3,5 tuna bude hodit. Zároveň chci, ať to auto je trošku civilizovaný a budu s ním schopnej bezproblému dojet třeba do Švédska za polární kruh. Nejnadupanější verze Wildtrack se dělá pouze s 6 st. automatem, o kterym se ví, že není zrovna nejllíp vymyšlenej...Nebo jít do nižšího Limitedu s manuálem?
A teď jádro problému. Na netu je strašně málo informací, jak to zvládá opravdu terén. Jak to moc dostane pokouřit atd. Když vidím fotky z různých expedic, tak jsem tam snad nikdy Rangera nezahlídl. A teď proč? Je to auto prostě jen auto na polnačky nebo to je jen náhoda? Má tady prosím někdo hmotné zkušenosti? Slyšel jsem názory(i od mechaniků), že ten Ranger do terénu prostě ne! Že jedině Hiluxe atd.. Ale nikdo to auto v reálu ani nikdy neservisoval a není mi schopnej říct jedinej věcnej argument, proč NE!?
Na bazaru se prodávají upravený Rangery - takový komediantský pozlátka přeplácaný(vetšinou). Otázkou je, zda uživatel tohohle, se někdy vůbec dostane mimo polňačku...
Podotýkám že jezdím Toyotou LC 120 (ale bez turba a těch cca 100 hp je na to auto fakt málo, když se má člověk někde přesouvat) a myslím, že ji dávám pokouřit celkem solidně a dá se říct, že bez většího problému.
Takže prosím, kdo má reálné zkušenosti s tímhle drobkem, ať mi k tomu něco napíše. Předem děkuji přemnohokrát.

Odpovědět