Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Sádrokarton

spousta z nás začíná stavět, staví, upravuje, renovuje...

Autor tématu
Lakatos80
Legenda fóra
Auto: Subaru forester, L200, VW Golf
Místo/Bydliště: Krkonoše
Stav: Offline

Re: Sádrokarton

Příspěvek od Lakatos80 » Stř 21.03.2012, 20:58

dělám jen snížení stropu o cca 10cm, nad tím podhledem je bývalý strop-omítka, rákos, nějaký fošny asi škvára a nad náma je další byt

elbarto
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elbarto » Pá 23.03.2012, 16:31

Tohle je velke dilema, kazdy profik sadrak ti rekne neco jineho. Budeme li to brat podle doporuceni vyrobce byt by tam mela.
Pod vatu je paroteska bez diskuze, aby vlkost nepronikala do izolace. V pripade o jakem pisem je myslim lepsi ji nedavat. Vlkost muze prirozene chodit sem a tam, jak to to funguje v klasickem zdivu. Kdyz tam das folii zbytecne budes riskovat pripadne srazeni, obzvlast treba v kuchyni ci koupelne. V podhledu navic vznikne pomerne uzavreny nevetrany prostor.

P.S. Hlavne nezapomen, na minimalni vzdalenost od pripadnych vestavnych halogenu, obzvlast pri 10 cm !!!!!!!!
Dost lidi si timto zpusobem podpalilo barak !!! V pripade vestavnych halosu bys mel spravne strop zakryt protipozarnim sadrosem. Tohle je zrovna vec co bych urcite neojebal. Teplota nad svitidlem je opravdu vysoka.

Renda GONAP
Legenda fóra
Auto: Ford Focus kombi 1.6 16v,Jeep Cheroke facelift 4L
Místo/Bydliště: Mosty u Jablunkova
Věk: 44

Příspěvek od Renda GONAP » Pá 23.03.2012, 17:10

Jednoduse jestli platis nad mistnosti vytapeni tak nedavat vatu ani parovku jestli to teda nemysls zvukove izolovat jestli davas vatu kazdopadne parozabranu ano.

Nervejte mne z auta!!!! Překlopte mne na kola:-) :-) NIMA ČAS

Obklady,Dlažby, Sádrokarony- světelné rampy

mimouch
Mirek Dé
Místo/Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mimouch » Pá 23.03.2012, 17:11

Lakatos80 » sob 17.03.2012, 18:11 napsal:mám udělanej klasickej rošt z profilů na sádrokarton U(učka) a C(cečka). takže na ty profily nalepit oboustranně lepící pásku a pak hned zaklopit. Chlapy díky moc!!!!

ještě jedna otázečka-má někdo zkušenost s lepením dlažby na prkna která budou srovnaná a ohoblovaná??

Pokud jsou prkna na pevném podkladu a neprohýbaj se při pohybu v místnosti, potom to jde. Chce to pružnou nivelačku, pružný lepidlo a slušný dlaždice. Dělal jsem to tak na starý parkety, bylo to dořasný řešení a už to funguje asi 12 let bez problémů.

Ti, kdo přetaví své meče v pluhy, budou orat pole pro ty, kteří tak neučinili...

Autor tématu
Lakatos80
Legenda fóra
Auto: Subaru forester, L200, VW Golf
Místo/Bydliště: Krkonoše

Příspěvek od Lakatos80 » Út 27.03.2012, 21:23

elbarto » pát 23.03.2012, 16:31 napsal:Tohle je velke dilema, kazdy profik sadrak ti rekne neco jineho. Budeme li to brat podle doporuceni vyrobce byt by tam mela.
Pod vatu je paroteska bez diskuze, aby vlkost nepronikala do izolace. V pripade o jakem pisem je myslim lepsi ji nedavat. Vlkost muze prirozene chodit sem a tam, jak to to funguje v klasickem zdivu. Kdyz tam das folii zbytecne budes riskovat pripadne srazeni, obzvlast treba v kuchyni ci koupelne. V podhledu navic vznikne pomerne uzavreny nevetrany prostor.

P.S. Hlavne nezapomen, na minimalni vzdalenost od pripadnych vestavnych halogenu, obzvlast pri 10 cm !!!!!!!!
Dost lidi si timto zpusobem podpalilo barak !!! V pripade vestavnych halosu bys mel spravne strop zakryt protipozarnim sadrosem. Tohle je zrovna vec co bych urcite neojebal. Teplota nad svitidlem je opravdu vysoka.

..tak to jsem se zase dozvěděl něco nového-díky. Tu izolaci bych tam chtěl dávat hlavně kvůli hluku ani tak né kvůli úniku tepla. Jedná se o třípodlažní cihlový barák a my bydlíme uprostřed, takže nad náma bydlí jiná rodina. V koupelně to nechci dávat, tam se jen sníží strop. jak daleko musí být ta izolace napríklad od bodovky? Pořád přemýšlím jestli tam tu izolaci dávat :ramena:
a ještě jedna otázečka-jak napojovat myslím rohy starou zeď se sádrokartonem?

J.A.Y.
Inventář fóra

Příspěvek od J.A.Y. » Út 27.03.2012, 21:38

bodovky podle druhu, halogen víc topí než třeba LEDka nebo úsporka... jako přechod mezi starou omítkou a sádrou jsme dávali obyč akrylát v tubě, 44 Kč/ks. Nechat pár mm škvírku a nacpat to tam. Uhladit mokrou houbičkou na nádobí.

nic

elbarto
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elbarto » Stř 28.03.2012, 10:43

Doufam, ze to legenda fora nedela, jako firma ale jako kutil :-)
Zadny akryl tram spravne prijt vubec nema, sadros se zakoncuje u stropu systemove nebo priznanou vlasovkou. Viz technicke listy yvrobce.
Akryl vypada dobre par mesicu a potom praskne na obou stranach a udela takove fuj na strope. Jiste nekdo napise, ze ma napatlano a ze to drzi :-) Chtel jsem pouze napsat, jak by se to melo delat spravne :-)))

Renda GONAP
Legenda fóra

Příspěvek od Renda GONAP » Stř 28.03.2012, 12:17

elbarto » stř 28.03.2012, 10:43 napsal:Doufam, ze to legenda fora nedela, jako firma ale jako kutil :-)
Zadny akryl tram spravne prijt vubec nema, sadros se zakoncuje u stropu systemove nebo priznanou vlasovkou. Viz technicke listy yvrobce.
Akryl vypada dobre par mesicu a potom praskne na obou stranach a udela takove fuj na strope. Jiste nekdo napise, ze ma napatlano a ze to drzi :-) Chtel jsem pouze napsat, jak by se to melo delat spravne :-)))

ty si zase sezral salamounovo hovno vid? Us vidim jak vsude davam ke stropu ukoncovacku:-) jestli us tak to chces delat na fest dej tam nekonecnou listu od rigipsu a zavalcuj to specialnim valcem. Ale prechod od omitky a sadry bude znat strukturou:-)

mimouch
Mirek Dé
Místo/Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mimouch » Stř 28.03.2012, 13:30

Dej si tam fabion a máš to nejjednoduší :D

Ti, kdo přetaví své meče v pluhy, budou orat pole pro ty, kteří tak neučinili...

Ondra T2
Inventář fóra
Místo/Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra T2 » Stř 28.03.2012, 13:53

elbarto » stř 28.03.2012, 10:43 napsal:Doufam, ze to legenda fora nedela, jako firma ale jako kutil :-)

tak bys to sem moh napsat ... :alien: .. jak se to ma dělat správně ....

Nissan Terrano 2.7TD 2004, 265-75 R16 MT, KN

http://www.antenysatelity.cz prodej montáž a servis anténní a satelitní techniky, FreeSAT, UPC Internet, DIGITV, DIGI2GO, kamerové systémy, instalace digitální STA...

elbarto
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elbarto » Stř 28.03.2012, 15:15

... kila akrylu a silikonu pouzivaji na stavbe pouze prasata ...
Přílohy
Snap_2012.03.28 15.06.14_001.jpg
Snap_2012.03.28 15.09.37_002.jpg

Jirinka
Umumbe Mbebe
Auto: sroubkovo spanel 2.8td a volvo s80 2,9i lpg 147 kw
Místo/Bydliště: na kopcu na hranici kraju MSK a OL

Příspěvek od Jirinka » Stř 28.03.2012, 15:44

Prechod sadros- stara zed sem resil tak, ze sadros sem natahoval jemnou, bo se mi nelibi ta hladoulinka rovna bila plocha a zda se mi to i jako min prace a cistsi, takze jsem sadros pobastlil perlinkou a lepidlem a pretahl tak deset cisel perlinku i na starou zed a pak rozrajboval tu jemnou...drzi.
Tak kde jsem to dal treba jen centak, bo mi tak vysla perlinka, tam si to uprasklo...logicky.

Ale moje technologie teda byla takova, ze sem mezi tramy nacpal pevnejsi variantu rockwoolu (myslim, ze nejakou tu pochozi, uz nevim) a pak do desek nad ni (pres izolaci) prisrouboval sadros a ten pak omital...

Maucta.

Renda GONAP
Legenda fóra

Příspěvek od Renda GONAP » Stř 28.03.2012, 18:58

elbarto » stř 28.03.2012, 15:15 napsal:... kila akrylu a silikonu pouzivaji na stavbe pouze prasata ...

de videt ze stim hodne delas akorat tak za stolem nekde v kanclu vis co si to dal vubec za omalovanky? Jedna varianta stou stinovou sparou:-) ha ha zakaznik by mne nakopal kdybych mu rek ze bude mit na strope 2cm fugu:-) dalsi varianta byla z paskou kerou zasadrujes ke stene vysledek ti stejnak praskne. Dalsi tam byla deska srezana do kosa ale us tam neni finalni zakonceni. Vis proc se vsude dava akryl? Protoze ceny za kere to delame sou tak v prdeli ze zakaznik sere na nejake listy a blbosti a veme si levnejsiho. Vsecko jde udelat ale od toho se odviji cena. Metr listy od rigipsu co davame jak kdo chce stoji 40kc +prace akryl delame standardne. Tak ty kecy o fuserech si nech nekde do kanclu. A neser se do toho.

elbarto
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elbarto » Čt 29.03.2012, 1:18

S tim, jak pracujes i komunikujes Rendo bys na velke stavbe nedelal dlouho. S timto pristupem by ti investor doporucil vytrit si zadek s tvoji fakturou.
Kdyz se nekdo slusne zepta, jak se neco dela, nemusis se hnedka navazet a chovat, jako hulvat, pouze pro argument, ze ti cistou praci (o ktere stejne nemas poneti) nikdo nezaplati ...
Ale pozor, jako velky diskusni guru mas ramena ...

Zappa
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Pod Leinbruckem doprava.
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappa » Čt 29.03.2012, 2:27

Renda to už napsal, ale stejně budu reagovat. Koukám, elbarto, že jsi se vším rychle hotov. Většina postupů je pro tebe prostě prasárna. Jenže realita ve stavebnictví je jiná. Vezmu to popořadě:

Ad "dlažba na prkna",
píšeš, že je to prasárna v každém případě. Ale proč? Jak bys to na stavbě řešil? Investor má prostory s prkenným záklopem a potřebuje tam mít dlažbu. Rozpočet je třeba 15 tisíc. Jak to vyřešíš, když je to dle tebe vždycky špatně? Řekneš mu "investore, je to blbě, dlažba na prkna je prasárna, chce to sundat komplet vodorovnou konstrukci, našoupat tam íčka, trapéz a betonovou desku. Tak jedině je to ok. Bude to stát 100 tisíc." A to nemluvím o tom, že když přijdou sousedi zezdola domu a nemají najednou strop, tak většinou bývají poněkud nervozní.

Ad "napojení svislé a vodorovné konstrukce"
Praxe je taková, že se to tmelem dělá a funguje to. Zase nechápu, proč by to měla být prasárna. A navíc mám dojem, že ještě před pár lety to bylo i doporučované řešení výrobců sádrokartonu, tedy vyplnit spoj pružným tmelem. Chybu bych viděl spíš při samotné montáži, když je spára příliš široká nebo když zůstane hrana desky zaprášená a tmel patřičně nepřilne, a má pak tendenci se odtrhávat, ale když je to uděláno správně, tak je to myslím dostatečně osvědčený postup.

Mrknout na technický listy výrobců dneska není problém, ale je to jen doporučený postup a nikde není napsáno, že je jediný správný. Ono tu platí, že účel světí prostředky. Kdy účelem je dokončená stavba alespoň v obvyklé kvalitě za rozumný peníz.

PS Jenže jako hulvát ses začal chovat první ty. Když o běžném postupu budeš tvrdit, že ho používají jenom prasata, tak se pak nediv. Mě tohle říct na stavbě, tak budeš brát schody po třech a je jedno jestli směrem nahoru či dolu. A k té nezaplacené čisté práci. V 99% případů je hlavním a prvořadým požadavkem investora cena a to jak v soukromém sektoru, tak třeba ve státní správě. Rozumná kvalita odvedené práce je vyžadována, špičková kvalita a technologie ne. Vždycky, když jsem udělal cenovou nabídku řekněme „dle technických listů výrobce“, tak jsem zakázku nedostal a dostal jí někdo, kdo jel podle svých osvědčených, levnějších postupů.

Potěšení je na vaší straně.

Odpovědět