Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Jaký telefon s offline navigací?

Máte na srdci něco mimo offroad, co Vás trápí a chcete se o tom pobavit?

Edgar
Staroffrouďák
Věk: 39
Stav: Offline

Re: Jaký telefon s offline navigací?

Příspěvek od Edgar » Ne 22.12.2013, 12:47

Kuju.

Charlie
Staroffrouďák
Auto: Toyota Land Cruiser 100
Místo/Bydliště: !! PRAŽÁK !!
Věk: 49

Příspěvek od Charlie » Ne 22.12.2013, 13:29

elbarto » ned 22.12.2013, 12:16 napsal:Jo,jo, to ma vlastne Edgar pravdu. Na to jsem zapomnel. Mam na Samsungu nahranou tunackou ROMku, tak na to obcas zapominam. Note II byl sveho casu nejdrazsi telefon na trhu a moznosti vyuziti karty jsou s tovarni ROMkou katastroficke. Sygic je jeden z mala a diky bohu za nej, ktery se casem nezamkne. Navigon a iGo funguji mesic a zamnkou se. Pokud nekdop zna duvod a reseni sem s nim ???
Mam zakazanou synchronizaci s Marketem i odpojenou dalsim programem a stejne me to pokazde ochcije :-( Sygic ma sice fialove silnice (coz me dost sere) ale jede to furt. Mapy diky online stahovaci, kdykoliv ke stazeni. Vse probehne automatiko a nemusis se s tim prat a prepisovat adresare ci skripty.
Já teda nevím, jak si přišel na to, že se Igo zamkne, já ho používám snad od doby WM5 a od doby co je android, používal jsem ho několik let na několika HD2 s různými ROM, na dalších modelech HTC, teď na HTC Desire 500 již několik měsíců a vani jednou jsem se nesetkal s tím, že by se zamklo. Používal jsem všechny možné řady Igo, nyní Igo Primo 9.6.22. nemám nejmenší problém, chodí všechno i v 3D.

Všechny zákony, které můžeme porušit bez toho, abychom někomu ublížili, jsou směšné.
... a bude hůř...

elbarto
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elbarto » Ne 22.12.2013, 16:25

.. iGo ?? To prave nevim a to me prave hrozne sere. Nemuzu na to proste prijit. Instaluju a rozliseni nastavim v editu txt na spravne. Nahraju, mapy, poi a tak. Vsechno se zobrazuje spravne, navigace funguje skvele. Po nekolika tydnech tydnech po zapnuti padne hlaska rozliseni error a konec. Nastaveni je samozrejme stale stejne a po kontrole spravne. Uz mi z toho hrabe a pripadam si, jako uplny debil :-( Bude to nejaka kravinka.
To Edgar.
ROMku muzes dat do telefonu libovolnou a dokonce jich muzes mit vice. Kombinaci stisku klaves potom pres boot managera, nabotujes do jake chces. To se pochopitelne tyka pouze testovani. Potom nechas telefon bootovat do jedne. Nejvic se mi libi a pouzivam omegackou: http://androidforum.cz/omega-3-0-note-2-t32879.html
Kdyz naistalujes (samozrejme na root) boot managera, potom muzes nahravat jednotlive ROMky. U Samsungu umi plnou podporu karty a treba te i zbavi sragorek co se nedaji odstranit, jako Facebook, Twitter a podobna zla. Navic tam uz nejsou ty spodni ikony, ktere jsou na vsech obrazovkach, brrr.
Kriticke je nezvrtat root a boot managera. Zavadeci program je casto chytrejsi nez uzivatel a treba bez nabijecky v telefonu prehravani ROMky nepusti. V teto fazi se nesmi nic posrat, jinak je telefon mrtvy a zalezi na servisu, zda ho probuji. Tim te nechci vubec strasit, jen je dobre trikrat cist nez tam neco pustis :-)
Po spravne instalaci je vzdy mozny navrat (boot) do puvodni tovarni instalace. Je dobre to nebastlit bez zakladnich znalosti a pozadat idealne nekoho, kdo dela telefony a mrska to kazdy den. S Omegou budes myslim moc spokojeny :-)
http://omegadroid.co/omega_rom_series/
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1915036

Autor tématu
cobra67
Závislý diskutér

Příspěvek od cobra67 » Ne 22.12.2013, 19:05

Prodavač mi dnes říkal,že ta nokia lumia má očesané turistické mapy a díky OS Windows se nedá kreknout,že mám vzít nějaký telefon ,co má OS Android,tam to jde dobře nahrát.Ale jinak že je vynikající.Za normálních okolností by mě ty očesané tur. mapy až tak nevadily,ale na tom enduru je kolikrát potřebuju,ať nebloudím někde po lesích.Ne že bych pokaždé někde nevyjel,zas takové rozsáhlé lesy u nás v česku nejsou,ale není špatné dojet na jistotu,kde potřebuju.
Ta nokia má údajně vnitřní paměť 8 giga,což je hodně,ale zase by nebylo špatné mít ty mapy na kartě,a v případě výměny telefonu ji jen přehodit.Takže když to shrnu,tak bych rád celou evropu,pokud možno s doživotní aktualizací a plnohodnotné turistické mapy ČR.Tak stále nevím,jaký telefon na to pořídit.

Ještě podotýkám,že nějaké nahrávání a úpravy softvéru jsou pro mě španělská vesnice,takže jedině to koupit,aby to tam bylo od výrobce,nebo požádat nějakého ochotného prodavače,aby to tam nahrál.

RapTom
Diskuzní Guru

Příspěvek od RapTom » Ne 22.12.2013, 19:21

covece ja mam postarsi zenskou a jeste tedy i postarsi Nokii se Symbianem a tam ta Nokia navigace jdel lip, jak TomTom nejvyssi rady..mockrat jsem je mel vedla sebe v aute a TomTom se moc tedy nechytal (i co se rychlosti tykalo)

Navic aktualizace zadarmo, zadny rok (ne-li roky) stary mapy...proste na pohodu a to i v jinych zemich

Takze za mne Nokia..

ps.: ted zvazuji koupi noveho telefonu a zvolim zase Nokii, jen se trochu bojim toho Windows :ramena:

Autor tématu
cobra67
Závislý diskutér

Příspěvek od cobra67 » Ne 22.12.2013, 19:31

RapTom » ned 22.12.2013, 19:21 napsal:covece ja mam postarsi zenskou a jeste tedy i postarsi Nokii se Symbianem a tam ta Nokia navigace jdel lip, jak TomTom nejvyssi rady..mockrat jsem je mel vedla sebe v aute a TomTom se moc tedy nechytal (i co se rychlosti tykalo)

Navic aktualizace zadarmo, zadny rok (ne-li roky) stary mapy...proste na pohodu a to i v jinych zemich

Takze za mne Nokia..

ps.: ted zvazuji koupi noveho telefonu a zvolim zase Nokii, jen se trochu bojim toho Windows :ramena:
tak přesně tyto informace mi taky říkal,telefon a navigace špičková,jen ty Windousy :ramena:

elbarto
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elbarto » Po 23.12.2013, 0:28

Rikat prodavaci "nahraj mi kradene mapy" no nevim :-) Pokud se vyhnes nostalgii jmenem Nokia a hruze co se jmenuje wokna (panove prominte) je asi rozumny kompromis cena-kvalita HTC. Na vetsine modelu co znam je instalace na kartu bez problemu a moc to nestoji. Das navigosku a frcis. Navic na litani po lese muzes dat neco turistickeho treba OZIho. Na netu jsou obcas ke stazeni udajne vojenske mapy pro OZI.
Nokii jsem miloval 20 roku. V soucasne dobe mi ale ceny modelu u skoro mrve znacky s jiz mrtvym softwarem prijdou prlis vysoke. Je pravdou, ze i stare Nokosky s prvnima mapama zadara fungujou, ale na dnesni naroky mi to prijde uz slabsi.

Autor tématu
cobra67
Závislý diskutér

Příspěvek od cobra67 » Po 23.12.2013, 8:20

Neměl jsem na mysli nahrát kradené mapy,ale pouze nahrát úplné turistické a ty se dají někde stáhnout zadara,až když ne,tak si je klidně zaplatím,zas tak drahé ty mapy nebudou.
Já cenu až tak moc neřeším,ale pouze to,co v tom telefonu chci mít nahrané...Mám tu jednoho prodavače,se kterým se trochu znám,říkal mi že mám přijít po svátcích a nějak to uděláme,takže asi bude vědět co a jak.Když to má svůj obchod,tak v rámci získání zákazníka,udělá víc,než je běžné :)

Autor tématu
cobra67
Závislý diskutér

Příspěvek od cobra67 » Po 23.12.2013, 18:05

• Obecně platí,že pro Android je plnohodnotná navigace pouze placená, plnohodnotnou bezplatnou navigaci nabízí pouze Nokie. Ale podrobněji:

Na Androidu je situace trochu méně přehledná, a ještě větší chaos do toho vnášejí prodejci, kteří rádi tvrdí že tam navigace je, což nelze takto jednoduše říci, tedy je na výběr:
Free Google mapy, jsou to především online mapy, do offline navigace to má hodně daleko (sice navigovat umí, ale použitelné jsou spíše z nouze), především nejsou plně offline (do offline lze stáhnout pouze kousek mapy, a vyhledávání není offline vůbec), a pak především nepoužívají automapové podklady, ale běžné free mapy googlu. Už méně podstatné je už to, že nedisponují některými funkcemi autonavigací.

Další kategorii jsou navigace zdarma, tady lze asi nejvíce doporučit MapFactor Navigator s OSM mapy (je možné použít s placenými TomTom mapy, ale už je lepší si pořídit placenou navigaci), případně další (horší) jako OsmAnd, NavFree, atp. Pominuli horší funkční výbavu, tak největším společným problém je především použití obyčejných free map (většinou OSM nebo Google), které nejsou vhodné pro autonavigaci (rozdíl pocítíte na první polňačce či slepé uličce kam vás zavede, pokud použijete na delší trasy nebo větším městě), což je asi nejdůležitější kritérium, pokud chcete náhradu klasické navigace. Na druhou stranu jsou zdarma, a z nouze mohou stačit. Plnohodnotnou náhradou klasických či placených navigací ale rozhodně nejsou.

Pak jsou tu už mnohem lepší placené navigace.
Asi vůbec nejlepší navigací je zcela určitě NAVIGON (Garmin) nabízí výbornou funkční výbavu a absolutně nejlepší mapové podklady, je taky ale nejdražší. Evropa je asi za 1200Kč, celosvětově vás vyjdou asi na 4tis, v obou případech je ale prakticky nutné počítat s poplatky za aktualizace či doplňkové funkce (což může být i přes tisíc Kč ročně), můžete si sice zvolit jen to co potřebujete, ale i tak vás vyjde asi nejdráže.
Druhá výborná je také relativní novinka TomTom, je zde dobrá funkční výbava, a velmi dobré mapové podklady. Cenově pak evropa asi za 1750Kč, celosvětově vás vyjdou asi na 6tis, jednorázově je tedy o něco dražší, ale vše je s doživotní aktualizací (tedy ve výsledku levnější). Trochu nedostatkem, způsobeným tím, že jde o novinku, jsou občasné technické problémy, ale ty se určitě časem vychytají.
Tyto dvě navigace (NAVIGON a TomTom) lze považovat určitě za plnohodnotné náhrady klasických navigací.

Pokud trochu slevíte z požadavků pak je tu ještě:
Relativně dobrá Sygic, má velmi dobrou funkční výbavu, ale už trochu horší mapové podklady (jedná se o směsici různé kvality od TomTom a dalších dodavatelů map). Samotná aplikace je zdarma, platí se za mapy, evropa asi 1200, celosvětově asi 2400, pokud stačí pouze ČR a okolní země tak za cca 800Kč, vše s doživotní aktualizací, ale za některé funkce (např dopravní informace) se platí roční poplatky.
A podobně taky Dynavix, má relativně dobrou funkční výbavu, a relativně dobré mapové podklady, je ale pouze pro Evropu. Cenově pak evropa za cca 1200, ČR a okolní země za cca 800Kč. Za tu cenu spíše nedoporučuji, zmiňuji jen proto, že někteří operátoři dávají tuto navigaci s omezením na ČR a SK zdarma k některým tarifům.
Pochopitelně existuje spousta dalších, ale ty vzhledem ke kvalitě nemá smysl uvažovat.

Na WindowsPhone je to jednodušíí, smysluplné možnosti jsou pouze dvě:
Pro telefony Nokia (a v budoucnu i další) je k dispozici plnohodnotná navigace HERE Drive, nabízí dobrou funkční výbavu (o něco lepší než u TomTom, o něco horší než u NAVIGONu) a špičkové mapové podklady (Navteq - stejně jako Garmin/NAVIGON). Pro telefony Nokia je plně zdarma s celosvětovým pokrytím a všemi funkcemi, včetně doživotní aktualizace. Pravděpodobně pro nové levnější telefony Nokia bude regionálně omezena s možností dokoupení na celosvětovou (zatím ale není rozhodnuto).

Druhou možností jsou placené NAVIGON (Garmin), viz výše, nabízí více funkcí a stejně kvalitní mapové podklady. Cenově pak vyjdou u evropy 1500, celosvětově asi 4000Kč, opět nutné počítat s dalšími poplatky za aktualizace a doplňkové funkce.

Obě lze považovat za plnohodnotnou náhradu klasických navigací.

Pochopitelně i zde jsou k dispozici další navigace, ale vzhledem k tomu že jsou k dispozici velmi dobré HERE Drive zdarma, nebo o něco lepší placené NAVIGON, nemá příliš smysl uvažovat o něčem dalším.
Ještě co se týče Map, tak aplikací pro online i offline mapy je pro obě platformy dostatek (z různými zdroji map, jako Google, OSM, Navteq, či české Mapy.cz). Zde jednom oprávněně vyzvednu, že na WP8 jsou offline mapy zdarma s velmi kvalitními podklady (opět Navteq), které se sdílí i pro navigaci (tedy v telefonu nezabírají další místo). A v případě Nokie pak velmi kvalitní aplikaci HERE Maps (která využívá těchto offline podkladů), s velmi bohatou databází zájmových bodů, a doplňuje ji spousta dalších zajímavých funkcí, např naprosto perfektní in-door mapy (mapy obchodů v obchodních centrech či letištních terminálech atp).

Tedy v podstatě nejlepší volbou je koupit Nokii s Windows Phone 8, kde již máte plnohodnotnou navigaci. Nebo o něco lepší a dražší volba je, si koupit v podstatě libovolný telefon s Androidem nebo Windows Phone a k tomu navigaci NAVIGON.

Z konkrétní modelů (které vyhovují vaším požadavkům) např:
-Nokia Lumia 820 (za cca 7tis s CZ zárukou a včetně celosvětové plnohodnotné offline navigace s doživotní aktualizací)
-Samsung Galaxy S II Plus (za cca 8tis s CZ zárukou)

tak toto jsem našel někde na heurece...

elbarto
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elbarto » Út 24.12.2013, 1:27

... brrr uz jsem se bal, zes to Cobro napsal sam :-(
Nokia je mazana firma. Kdyz pochopila, ze Android nedozene ani nepredzene, tak za posledni penize co si jeste dokazala napujcovat angazovala dobry marketing a zacala lidem vymylat mozky. Kam vlezu je reklama Nokie. Jdeme na tenis a v hale jsou nahotinky se stankem co nabizeji "super" Nokie ... Reklama dokaze vymyvat i odolne mozky. Treba prodejcum balenych vod se podarilo prakticky dokonale zblbnout tento narod ...
Telefony neprodavam, je mi jedno, jaky si mistr koupi telefon, ale podobna lziva propaganda me proste sere. Nokia je firma naprosto v pi.., akcie mely nulovou cenu nez je koupil microsof, ktery je v pi.. jen o malicko mene a lidem budou vykladat, jak jsou v kurzu se spickovou technikou. Svet je opravdu zvraceny ...

P.S. Neverim, ze nekdo kdo poznal android muze propadnou woknum. Ted cumim, ze pocet aplikaci na google play jiz prekrocil metu 700 tisic. To je mazec.
Nic proti Nokii pro telefon do prace z marketu za 600,-

Autor tématu
cobra67
Závislý diskutér

Příspěvek od cobra67 » Út 24.12.2013, 12:33

často slyším,nebo čtu,že Nokia s Windousema je šunt,že zaspale dobu,ale stále jsem nepochopil v čem.Já od telefonu chci pouze abych se dovolal,napsal sms a teď bych tam chtěl tu navigaci a mapy.Jestli mají jiné telefony tři prdele funkcí,ze kterých využiju sotva deset procent,je mi šumafuk.Když to někdo využívá,proč ne,takže pro mě to není kritérium pro to,abych Nokii zavrhnul.
Ale pokud ty rozdíly proti třeba Androidu,jsou ve spolehlivosti systému,tak to je pro mě podstatné,ale v tom ten rozdíl asi nebude.
Něco jsem už za těch pár dnů,co jsem se o to začal zajímat,vygůglil a došel jsem k závěru (z recenzí),že ikdyž se na Android dělají ofline navigace a mapy,tak zkrátka na navigaci v Nokii nemají.

collins22
Inventář fóra

Příspěvek od collins22 » Út 24.12.2013, 16:24

Cau uz si neco vybral shanim neco podobneho jeste mam dalsi problem obcas telefon hapá na zem tak aby neco vydrzel bohuzel u dotykacu problem :D

Edgar
Staroffrouďák
Věk: 39

Příspěvek od Edgar » Út 24.12.2013, 16:35

Hele řešil sem stejnej problém ale jediný řešení je pojištění. Jde o to že třeba odolnej samsunk je fajn ale origo servis neumí vyměnit zatavený sklo kvůli voděodolnosti, jedině se zřeknout tutej vymoženosti a případnej problém se sklem řešit mimo origo servis. Proto po Xcoveru I sem pořídil II a nechal si ji v prodejně samsunku hned připojistit proti náhodnýmu poškození, stálo to 13% z pořizovačky a není problém vzít propíchnout vidlema a zavolat že mám poškozenej a nic víc řešit nemusím, přijede kurýr s druhým telefonem a pokud mám celkovou zálohu telefonu tak sem vyhrál pokud ne mám trochu smůlu ale i tak lepší jak nic. Je to pojištění na dva roky a stojí mi za to. Na tom prvním mám prasklý sklo a odolnost je v pi.i.

Tož tak.

kaboo
Věčnej rejpal
Auto: Terrano 2 2,7 Tdi
Místo/Bydliště: Kolín

Příspěvek od kaboo » Út 24.12.2013, 17:27

používám starou nokii se symbianem,mám ji jen k tomuto účelu v autě,jsou tam ovi mapy,nikdy mě nezklamaly,a jsou offline 100 procent.aktualizace zadara.klidně i austrálie.

Nissan Terrano II 2.7 TDi
"Často sa s jednou guľou trápi aj dvaja hovniváli."

Autor tématu
cobra67
Závislý diskutér

Příspěvek od cobra67 » Út 24.12.2013, 17:47

collins22:
ještě nevybral,uvidím,co mi o tom poví ten známej prodavač,ale zatím to vypadá na Nokia Lumia 820,taky bych brál nějaký outdoorový,ale ten asi nokia nedělá...

Odpovědět