UAZ-452

A jiný sovjetský úžasy .... :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
Iceland
Pokročilý diskutér
Témata: 8
Auto: Nissan Terrano 2,7 turbo intercooler rv.2000
Věk: 27
Stav: Offline

UAZ-452

Příspěvekod Iceland » Pá 17.07.2015, 20:39

Ahoj všem :) žiju na Islande a sehnal jsem si tu UAZe-452...je to naprosta rarita a nahoda sehnat tu něco takoveho,je tu cca asi 20 kousku po celem islande,když to tu projede tak jsou z toho lidi vyplesklí :D ...jelikož je to muj prvni uaz a koupil jsem si ho hlavně proto že je jednoduchy a chci si opravovat vše sám.(Mechanici si berou na hodinu cca 7-8tis isk.na hodinu 1400kč na hodinu)...a uvážil jsem že je to jeden z mála tipu vozidla co neni tak složite opravit.Je tu spousta americkych a japonskych aut a tam se bez mechanika a počítače neobejdete..takže žádam o první rady.
Uaze jsem koupil od jednoho farmaře teměř zadarmo(asi 10 tis kč) najeto má 34tis km.Ale nejel více jak 20 let..
15 let byl ve stodole po majiteli co zemřel a 5 let stál venku pod plachtou a za tu dobu ho nikdo nezkoušel nastartovat...Poradí mě někdo jak postupovat před prvním startem?Raději jsem to nezkoušel než získám radu zkušeného...Převodovka a spojka se mi zda hrozně zatuhla...předpokladam vyměnit před startem všechny kapaliny,vyčistit karbec,svíčky.....Co bych měl hlavně zkontrolovat a čím začít,muže mi někdo poradit? :)

Josef Simunek
Diskuzní Guru
Témata: 6
Místo/Bydliště: Kutna Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: UAZ-452

Příspěvekod Josef Simunek » Pá 17.07.2015, 21:11

tady k tomu maš trochu literatury: http://pedros.cz/uaz.php

Jinak je to klasické staré vojenské auto s benzínovým motorem, složité zhruba stejně jako stejně starej šicí stroj ;-) . Takže nastuduj nějakou literaturu, pokud nevládneš bukvičkama, tak tam najdeš možná i něco v češtině. Jinak dost infa najdeš na stránkácj GAZ klubu : http://www.gazklub.cz/diskuze/
-----------------------------------------------------------
Samurai 410 , 1.0, celoplech, 1983, super stav
Santana PS-10, 2006, zatim bez problemu
Gaz 69, rok neznamy, u mne 25 let bez vaznejsi zavady :-)

Autor tématu
Iceland
Pokročilý diskutér
Témata: 8
Auto: Nissan Terrano 2,7 turbo intercooler rv.2000
Věk: 27

Příspěvekod Iceland » Pá 17.07.2015, 21:55

děkuji,literatury trochu mam a stále o tom čtu všude možně,ale vždy je lepší slyšet zkušenosti od někoho zkušeneho.Netuším co se s autem po 20 letech stane pokud 20 let nejezdilo...každopádně děkuji za odkazy..předtím než to zkusím tak si chci být naprosto jistý že na něco nezapomenu a vědět na co si dát hlavně pozor..Mám zkušenosti se starou škodou 1203..nastartovali jsme to po 9 letech,neměnili jsme náplně,jen benzín a vyčistili karburátor a svíčky zkoušeli jsme to s kamarádama jen pro srandu...

nabocklish
nováček
Témata: 0

Příspěvekod nabocklish » Pá 17.07.2015, 21:58

Správně jsi napsal vyměnit svíčky a vyčistit karbec, do válců pro sichr nalít trochu petroleje a protočit naprázdno. Zkusit jestli tahá ac pumpa benzin, popřípadě vyměnit membránu. Vedle sedačky řidiče máš táhla na ruční plyn a sytič. Mně to dobře startuje když vytáhnu sytič, protočím jednou, dvakrát bez plynu, pak prošlápnu plyn až na podlahu a pustím.
Na Uazech jsou prej největší bolest poloosy. Ale to vím jen z doslechu, sám sem je ještě nedělal.
A pak převodovky. Tu jsem už kdysi měnil, ale nevzpomenu si proč přesně. Na druhém Uazu mi někdy vyskočí trojka když jedu po silnici z kopce.

Vrátit se na “UAZ a Gazik”