Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Dny vítězství v Petrohradu...žádnej off, jen lážo plážo osobákem 2 volná místa

Plánujete nějakou expedici, nebo si chcete jen tak jít pojezdit ? Dejte vědět ostatním !
Pravidla fóra
Bez reklam

Pavel779
Legenda fóra
Auto: Rumun s dojčlandským srdcem 19TD-bejvávalo, teď už jenom krabice Toytoyka
Místo/Bydliště: Lysá city
Stav: Offline

Re: Dny vítězství v Petrohradu...žádnej off, jen lážo plážo osobákem 2 volná místa

Příspěvek od Pavel779 » Po 13.05.2019, 10:05

proč mi tohle vlákno uniklo? Bych hned jel, aspoň si promrskat ruštinu :-).

kovovýroba, doprava, odtahy do 2t.

druid
salónní magik
Auto: Japoncký
Místo/Bydliště: Pytlik z Podprdy

Re: Dny vítězství v Petrohradu...žádnej off, jen lážo plážo osobákem 2 volná místa

Příspěvek od druid » Po 13.05.2019, 10:21

Já hodnotil toho patrola... :mrgreen: ...do ruska bych zase někdy zajel, páč se mi tam dost líbilo. Ovšem tedy mimo civilizaci, na města obecně moc zvědavej nejsem... :wink:

......

Autor tématu
Karlos
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Санкт-Петербург

Příspěvek od Karlos » Po 13.05.2019, 12:36

Tak ja sem zvědavý na všechno....třeba vcera me zaujalo na te plaži a v tom parku jak se bavi a radují ze života.....

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

sumacek65
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: Toyota 4runner , Toyota Kzj 73, 3,0TD

Příspěvek od sumacek65 » Stř 15.05.2019, 21:10

Dneska sem odvezl Karlose domů. Dojeli jsme v pořádku. Technika neselhala. Cesta Xantií je hodně pohodlná nežli cestovat offem. Tam se jelo dobře. Na zpáteční cestě začalo lejt a vydrželo to až domů. Ale i přesto sem to dal o hodinu dřív než tam. Město nádherný ale ten týden je málo ? Takže do Pitěru ještě rád znovu pojedu.

hafest
Diskuzní Guru
Auto: M461

Příspěvek od hafest » Čt 16.05.2019, 4:57

Paráda, za to mě se to začíná komplikovat. Nejdříve díky poklesu koruny mírně podražilo ubytování, teď mi zase z hotelu přišlo, že zrovinka v tom termínu budou opravovat fasádu. Takže kdo ví, jestli tam nezbude nakonec jen ta fasáda. Let us note you as part of the process to preserve the historical appearance of St Petersburg, the facade of this building will be renovated from 15 June until 21 June. Nezorganizujete raději někdo zájezd do Kubinky ?

Autor tématu
Karlos
Staroffrouďák

Příspěvek od Karlos » Čt 16.05.2019, 10:33

v Pitěru je na bookingu možnost snad cca1800 ubytování do 1500 rublů/den.
Vyber něco jinyho, ne?
nemusíš být v centru, kartu na mhd stačí nabít za 1000 rub a jezdíš na to celý týden..mhd jezdí na všechny periferie, v cetru jsi metrem hned...
Nejlepší bylo to stravování ve stolovej, přecpeš se tak dobrym žrádlem za 350rub :D

Jj, rubl jde diky těm sankcím uplně do hajzlu... :lol:

Kubinku s Kurskem jsem chtěl v srpnu po cestě na Krym, ale musím to přehodnotit, nechci strávit dovolenou v autě...800km/den
škoda že není nějakej trajekt z Rumunska

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

hafest
Diskuzní Guru

Příspěvek od hafest » Čt 16.05.2019, 16:45

Třeba by jel někdo vlakem ? Já na Krym nesmím.

Autor tématu
Karlos
Staroffrouďák

Příspěvek od Karlos » Čt 16.05.2019, 16:55

Kdo zakázal? :D

sumacek65
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: Toyota 4runner , Toyota Kzj 73, 3,0TD

Příspěvek od sumacek65 » Čt 16.05.2019, 22:05

Kubinka je dobrá ale Patriot Park je lepší. A co Tula teprve museum palných zbraní a samovarů. A pak to vzít do Kursk. Poblíž je Prochorovka dvě musea . A nádherné ubytování v hotelu přes ulici.

hafest
Diskuzní Guru

Příspěvek od hafest » Čt 16.05.2019, 23:39

To sumacek a jak se tam jede ?

Autor tématu
Karlos
Staroffrouďák

Příspěvek od Karlos » Čt 16.05.2019, 23:41

zachovej posloupnost diskuze ...a hlavně diskutuj :lol:

hafest
Diskuzní Guru

Příspěvek od hafest » Pá 17.05.2019, 0:16

to Karlos, vzhledem k tomu, že se v čechách nakonec všechno vykecá, by mi hrozila ztráta zaměstnání. A diskutovat v tomto okamžiku asi není o čem.Za pár týdnů se možná na vlastní oči přesvědčím jaké to je.

Autor tématu
Karlos
Staroffrouďák

Příspěvek od Karlos » So 18.05.2019, 10:08

Myslel jsem že prijmes s povděkem me poznatky ohledne ubytováni...dopravy a stravy..... :D

hafest
Diskuzní Guru

Příspěvek od hafest » Ne 26.05.2019, 21:58

to Karlos, za informace díky.

hafest
Diskuzní Guru

Příspěvek od hafest » So 15.06.2019, 21:19

Privjet.Tak dnes jsem dorazil. Je to letecky, takže dopravu autem srovnávat nemohu. Ale tu leteckou přeci jenom mohu porovnat třeba s letem do a z Bulharska. Spoelčnost Rosija, plynulejší vzlet a přistání bez doskoků na rozdíl od Travelservisu. Také mi tentokrát nevybuchla hlava na rozdíl od cesty z bulharska, kdy jsem se při přistání díky skokové změně tlaku v kabině kroutil bolestí. I když bez chybek to úplně nebylo, foukalo mi pravé ucho. Cesta z letiště byla najatým taxikem Kia přímo od společnosti na letišti. Platí se paušál standart-KIA-1500 Rub, nebo 20 Eur, nebo si můžete objednat lepší dopravu za 25 Eur. Taxikář se s tím moc nemazlil a když jsem koukal na tacháč, tak tam bylo 140, ani jsem nevěděl, že tohle auto takhle jede. Hotel je celý v lešení a žaluzie zavřené. Jedno okno máme na ulici a hluk trochu proniká do pokoje, druhé je do dvora, tam lešení není a tak se můžeme kochat pohledem do zpustlého dvorku. Hotel je fajn a wifinka šlape líp jak doma. Po ubytování se šlo na rozvědku. Nejdříve jsem chtěl vidět zdejší největší tržnici, kterou máme přímo přes ulici. Šli jsme tam navzdory nedoporučení od recepčního. Hned u dveří hezký obchod s různými druhy medu, ten pohled mne namlsal, ale pak už normální obchody se vším možným. Ale areál je to velký, ani jsme všechno neprošli. Potom kolem kanálu Gribojedova ke kazaňské katedrále. Před ní několik fotících se svateb a také dvě "modelky" fotící kolekci asi svatebních šatů. Protože jsme dorazili na dovolenou my se ženou, tak se standartně ochladilo. V praze byly dnes teplotní rekordy 35 st, tady jen 15 a když se zvedl vítr, tak i méně. No a ty modelky měly pod těmi společenskými robami tepláky a tenisky najky. Uvnitř katedrály, plné ikon ve stříbře, čekaly davy lidí jak na to, až budou moci políbit ikonu, tak jak jsme se za chvíli dozvěděli -na bohoslužbu. Tam je to něco parádního. Za ikonostasem najednou začne zpívat mužský chor.Zpoza ikonostasu vyjde pop se dvěma ministranty , mužský sbor přestane , ale z bylkonu na druhé straně začne jiný ženský předzpěvovat modlitby.Zatímco pop s kadidelnicí a ministranty krouží po obvodu chrámu, chor zpívá a fakt pěkně, ženy i muži, staří i mladí se modlí a kymácejí se do rytmu. Ten zážitek je nezprostředkovatelný a člověk tam musí být. Pak jsem vtipkoval, že tam kvůli nám byli Alexandrovci na stáži. :-) Pak jsme pokračovali podél toho samého kanálu ka katedrále, teď si nejsem jistý Vzkříšení ? Ta byla, ale díky bohoslužbě již uzavřená, takže dále do Michajlovského parku a k soutoku s říčkou Mojkou. Tam doleva, takže jsme viděli zezadu zimní palác :-) Viděli jsme tu propustku, co se jí lodě protahují z Mojky na Něvu a zpátky na Něvský prospekt. Už jsem měl hlad a byla fakt kosa, zítra jedině se svetrem a bundou a tak jsme si dali 2*šašlik s bramborem celkem za 700 Rub v restauraci -jídelně Market place. Maso dobré, dokonce i brambory a to je normálně moc nejím, ale mohlo to být teplejší. A pak zase kolem gribojedova kanálu zpátky. Zítra to konečně rozjedeme. Někde v kazaňské ulici má být česká restaurace, uvidíme jakou dělají tady svíčkovou.

Odpovědět