Rád bych koupil nějaká auta

Chcete se stát novým majitelem offroadu? Napište o co máte zájem!
Pravidla fóra
Používejte správné sekce inzerátů, špatně zařazené budou přesunuty nebo odstraněny bez předchozího upozornění.
Pokud máte prodáno/koupeno, odfajfkujte u příspěvku, že je vyřešeno. Bude to pro všechny přehlednější.

Autor tématu
šroubek
Selský rozum
Témata: 102
Místo/Bydliště: BUDĚJCE

Rád bych koupil nějaká auta

Příspěvekod šroubek » Pá 10.08.2018, 22:49

ale zřejmě, v této době "třikrát přeplňovaných půlválců" (copyright /asi/ D-fens), už taková nejspíš neexistují... :cry:

Koupil bych Patrola se šestiválcem (raději 2,8) lhostejno zda Y60 či 61, v dobrém stavu, ale ZCELA nedotčeného jakýmkoli kutilem.

A koupil bych břichoplaze, ve slušném stavu. Kombíka, minimálně 90 kW, benzin, závěs, raději staršího než novějšího, za nějakou rozumnou cenu... Pro představu: Teď mám Peugeot 405 Break SRI (? - nechce se mi teď jít se na to kouknout) r.v. 1991, což je dvoulitr (88 kW), ve v té době asi nejvyšší výbavě. Koupil jsem ho před čtyřmi lety za 15.000,- Ká s 270.000 km (zřejmě poctivých) v poměrně slušném stavu (tedy - vzhledově byl už tehdá trochu volezlej - loupal se mu ten pitomej bezbarvej lak... :roll: - ale lak, jak známo, nejezdí). Mám vedle toho i 406 o asi 8 let mladší (1,8; 16V), a ta 405 je oproti ní doteď (co se týče jízdního komfortu a jízdních vlastností) naprosto lugzusní kočár. Leč, přeci jen - čas oponou trhnul, 405ce končí v lednu TK, a mě už se nechce vychytávat mouchy (teď třeba přestalo topit topení - což sice aktuálně nevadí, ale můžu se spolehnout na tůdlencto globální oteplení?).

Je to po Únu moje druhé nejoddanější auto... Takže něco podobně trvanlivého za nějakou podobnou cenu...

To je dnes už asi blbost, co...??? :(
Naposledy upravil(a) šroubek dne Pá 10.08.2018, 22:53, celkem upraveno 1 x.
... vaše řeč budiž Ano Ano, Ne Ne, praví Písmo...

Karlos
Staroffrouďák
Témata: 129
Místo/Bydliště: Prypjať
Věk: 103

Re: Rád bych koupil nějaká auta

Příspěvekod Karlos » Pá 10.08.2018, 22:53

Ahoj, doporučuji ti koncern 1.9tdi. :)
Nejpohodlnější asi passat.

A na hlítku se vykašli, žere, vaří a nejede. :mrgreen:
„Obrovské masy lidí mnohem snáze uvěří velké lži než malé.“
Zase jsme my a oni, tak jako tenkrát.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

Autor tématu
šroubek
Selský rozum

Příspěvekod šroubek » Pá 10.08.2018, 22:59

1,9 tdi od koncernu ani omylem. Zažil jsem (jak s Únem, tak se 405) situace, kdy majitelé tohoto luxusního koncernového vozu (s brutálním zátahem vocpodu, toť se ví) nemohli vydýchat, že je taková stará plečka natřela. Takže jednak se nechci zařadit po bok takto frustrovaných jedinců, a druhak mám o dynamice svého potenciálního vozu poněkud jiné představy.... :wink:

No, a o terénním voze si nebudu povídat s někým, kdo šel vokolo špatnýho krámu... :mrgreen:

Karlos
Staroffrouďák
Témata: 129
Místo/Bydliště: Prypjať
Věk: 103

Příspěvekod Karlos » Pá 10.08.2018, 23:07

Nevím, že bych s pasátem měl problém předjíždět, tak to potom audinu a6 3tdi 6V 4x4.
Ale ta spotřeba u pasata 4l/100...to je pohoda. :)

A nebo se pokoukni po Uno tubo ie :twisted: , to bych bral i já....ty uplně zmizely...asi ve šroťákách.
„Obrovské masy lidí mnohem snáze uvěří velké lži než malé.“
Zase jsme my a oni, tak jako tenkrát.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

Autor tématu
šroubek
Selský rozum

Příspěvekod šroubek » Pá 10.08.2018, 23:30

Ne, 1,9 tdi nepadá v úvahu, definitely. Krom už výše zmíněného, naftu v osobáku nechci. Měl jsem Volvo V70 s koncernovou 2,5 tdi, a ten motor sice jel jak šlak (když tedy zrovna jel), ale pro můj styl jízdy se diesel nehodí - za 5 let (nebo kolik), co jsem ho měl, jsem si na nafťáka nezvykl. Je to těžký na předku, malý rozsah efektivních otáček etc.

Na spotřebu kašlu. Mnohem raději jezdím s pažotkou za 11/100 benzínu, než s Volvem za 9/100 nafty. Teď budu sice jezdit do zaměstnání podstatně dál (cca o 1.500 km p.m.), ale to je rozdíl tak asi 1.000,- ká (proti Volvu). A to mi za nějaký pocit diskomfortu na cestě nestojí. Znáš to o té opici a banánech, ne?

Úno už je dnes, žel Bohu, passé. Jednak už nebude žádné ve slušném stavu, a druhak stavím, takže Úno je (přes veškerou jeho praktičnost) malé. A krom toho - když jsem za Únem táhl vozík vrchovatě naložený pískem (cca 1,3 t) nebo s paletou ztraceného bednění (hmotnost tatáž), každej fízl se za mnou otočil... :shock: :lol:

Michal B.
Věčnej rejpal
Témata: 19
Auto: MITSUBISHI PAJERO
Místo/Bydliště: Tam,za tím lesem doprava
Věk: 33

Příspěvekod Michal B. » So 11.08.2018, 8:33

Tak proč ne zas V70 s benzinem? Pro mě zatím nejlepší břichoplaz co jsem kdy měl i když ho mám teda s TDi
MITSUBISHI PAJERO KRÁL DAKARSKÉ POUŠTĚ
https://www.youtube.com/watch?v=1ystwgZQeE8

Frantík M461
Diskuzní bůh, vládce guruů
Témata: 15
Místo/Bydliště: GambrinusOff

Příspěvekod Frantík M461 » So 11.08.2018, 22:57

Jo na Úno taky nedam dopustit. Co se mnou tyhle auta zažila a ne a ne umřít. A co se do pětidvířka vejde, je snad až neuvěřitelný. Svoje poslední jsem prodal před třema měsícema do plzeňského divadla JK Tyla. Po deseti letech stání na zahradě, kdy zkrz něj už prorůstal strom, se mu dostalo pocty přímo nevídané. Stala se z něj divadelní kulisa. :shock:

Jinak bych Ti, "závite", mohl nabídnout něco, co úplně nesplňuje výkonový parametr, ale bylo by to levný. Švagr ode mě zlikvidovat benzínové Palio Weekend, má to mít zaplacenou ekodaň. Bohužel STK propadla v sprostinci, je prasklý sklo a fouklo těsnění pod hlavou. To mam i se šteftama nové. Jenže je to 1,2i takže 60koníků. Tažný nevim, to si už nepamatuju. Ale naroubovat do toho třeba HGTčko z punta, tak by to bylo překvapující. :mrgreen:

lukas.mat
Legenda fóra
Témata: 3
Auto: Suzuki Vitara
Místo/Bydliště: Krmelín
Věk: 26

Příspěvekod lukas.mat » Ne 12.08.2018, 1:20

at si rika kdo chce co chce tak neverim tomu ze by jakykoliv pasat jezdil za 4 litry to je proste nerealne
Suzuki Vitara 1.6 16v Long, 235/85 MT
Oddíl mechanizované turistiky - Beskydy

daavis
Inventář fóra
Témata: 14
Auto: Nissan Terrano II 2,7 tdi+chip 125kw. 2" Iron Man, snorchel,31" Yokohama Geolandar MT
Místo/Bydliště: Größ Wisternitz bei Olmütz
Věk: 33

Příspěvekod daavis » Ne 12.08.2018, 11:28

Ja znam lidi, co takhle jezdi. 50 dedina, 70-80 okreska a dalnicr nikdy.
Profi detailing interiér/exteriér Olomouc. Renovace, voskování laků produkty 3M, AUTOGLYM,DODO JUICE,SWISSVAX.

Terrano II 2,7 tdi. 2" IM, snorchel, 31"MT

Pedro
Inventář fóra
Témata: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pedro » Ne 12.08.2018, 12:10

Vejdi do kontaktu s někým, kdo tahá auta z Itálie. Tam je teď víceméně výprodej starých "pleček" (sešlo se jim tam teď víc věcí naráz, proč se v podstatě skoro musí nebo je pro ně minimálně dost výhodné se zbavit starých aut) a jsou tam na prodej za pár šušní zajímavé kousky. Vč.třeba nezrezlých Patrolů nebo Pand, které nepoznali studený start, sníh, sůl a skoro ani déšť.
Je jasný, že se to nevyplatí u auta, které má stát 15tisíc, protože to je jen cena dopravy, ale třeba ten Patrol by se odtamtud teď dovézt dal nesrovnatelný v porovnáním s místní nabídkou.

Vrátit se na “Koupím auto”