Držím všem palce. Komanche

Zkušenosti střešní stan James Baroud Grand Raid Evolution

Máte nějaký vychytávky na autě? Nebo se je chystáte udělat? Nebo ste je někde viděli a chcete o nich pokecat?
Odpovědět

Autor tématu
druid
salónní magik
Auto: Japoncký
Místo/Bydliště: Pytlik z Podprdy
Stav: Offline

Zkušenosti střešní stan James Baroud Grand Raid Evolution

Příspěvek od druid » Út 04.02.2020, 21:32

Nemáte někdo, prosím, tenhle stan? Vlezl jsem si do něj na výstavě karavanů a ze zpracování jsem si kecnul na prdel. Je to opravdu naprostá pecka. Od té doby tak nějak koketuju s myšlenkou, že rozbiju prasátko a pořídím ho. I svěřil jsem se kamarádovi co prodává různé off příslušenství a ten mě decentně usměrnil, že jako dobrý, ale zavírání je peklo. Takže jsem trochu googlil a zavírání opravdu vypadá jako souboj žížaly s pastičkou na myši. Hodně by mě tedy zajímaly praktické zkušenosti s tímhle krasavcem... :wink:

......

fugín
Legenda fóra
Auto: LR free/ LR Disco 2
Věk: 54

Re: Zkušenosti střešní stan James Baroud Grand Raid Evolution

Příspěvek od fugín » Út 04.02.2020, 22:15

Ten grand raid má stejný systém otevírání a zavírání jako evasion nebo explorer. Zavírání je otázkou cviku,nic na tom není. V jednom je to trochu obíhání auta,ale ve dvou je to optavdu rychlý a žádný problém. Nevím u koho si ho na výstavě okukoval,ale jestli u Michala Pátka tak ten dělá při koupi instruktáž. Po jediné ukázce to pochopila i moje zcela nepraktická dcera. Jenom bacha po dešti na sprchu.

EX- free 1.8/ +42mm/ zátěžovky MAD/ MT Insa turbo caiman sahara/ ochrana světel/ a překážející našlápy
Disco 2 TD5 2004/zvednuto 2" OME/Warn 9000/mezináprava/Goodrich KM2/CB/šnorchl/lehce chipnuto/ňáký železo/

Autor tématu
druid
salónní magik

Příspěvek od druid » Út 11.02.2020, 23:14

Copak obíhání. Ten borec se po tom tak různě plazil a kroutil. Zvlášť když se snažil zavřít předek...za deště by to asi byla i legrace. Ale možná to je opravdu v pohodě. Proto se ptám. To je lepší než jakákoliv instruktáž. Jako koupit stan a pak se učit jak ho zavřít aniž bysis vymlel zuby, nebo zlomil nohu je tak trochu s křížkem po funuse... :wink:
Jinak ten chlapík na výstavě to měl na žluté trojkové diskošce. A byl hrozně fajn.

......

fugín
Legenda fóra

Příspěvek od fugín » Stř 12.02.2020, 5:33

Jo tak to je Michal. Jak sem psal ve dvou pohoda a rychlejší než třeba točit klikou.

EX- free 1.8/ +42mm/ zátěžovky MAD/ MT Insa turbo caiman sahara/ ochrana světel/ a překážející našlápy
Disco 2 TD5 2004/zvednuto 2" OME/Warn 9000/mezináprava/Goodrich KM2/CB/šnorchl/lehce chipnuto/ňáký železo/

Autor tématu
druid
salónní magik

Příspěvek od druid » Ne 23.02.2020, 12:27

No ja to prave vetsinou skladam sam...ale koukam, ze zase bude 4 caravan, tak si to tam necham predvest.... :wink:

......

TimmyPotatoes
nováček
Auto: LC HZJ76

Příspěvek od TimmyPotatoes » Čt 27.02.2020, 13:30

Mám Evo Evasion. I v jednom je to děsně jednoduchý... Kupoval sem od zmíněnýho M. Pátka (chlapík s diskoškou) i s vysvětlením pár triků, jak si to skládání zjednodušit. Sice sem to nikdy nestopoval, ale samotný zavření je max. na 2 min,. když už máš věci a žebřík nahoře poskládaný (a to i v případě, že se jedna strana přiskřípne a je nutný ji pak doupravit).

fugín
Legenda fóra

Příspěvek od fugín » Po 09.03.2020, 17:29

druid napsal:
Ne 23.02.2020, 12:27
No ja to prave vetsinou skladam sam...ale koukam, ze zase bude 4 caravan, tak si to tam necham predvest.... :wink:
Tak to budeš čučet na jakým autě bude letos Baroud na for caravan prezentovanej. Nicméně pokud všechno klapne jak má,tak letos v něm strávím celej letní výlet na Kolu.

Autor tématu
druid
salónní magik

Příspěvek od druid » Út 10.03.2020, 11:38

https://forcaravan.cz/
Tak se asi budu muset jet podívat přímo ke zdroji, páč výstava je zrušena... :roll:
Každopádně chlapi díky moc za zkušenosti, docela mě to uklidnilo. Pomalu už jsem znovu začínal zvažovat nákup maggioliny, kterou tak úplně nechci, nicméně zavírání je v pohodě. Samozřejmě vše se může změnit, pokud se objeví nějaká bazarovka za dobře... :mrgreen:

......

Odpovědět