Kia Retona

Jestli máte značku, na kterou admin zapoměl, nevadí, pište sem
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
falco363
nováček
Témata: 0

Kia Retona

Příspěvekod falco363 » Stř 17.09.2014, 15:37

Zdar chlapi,
předem chci upozornit, že nejsem žádný offrouďák :) koukám pro autě pro myslivost a pro práci (lesák). Niva je starý křáp, který hned hnije, slušného samíka nebo jimika za rozumné prachy taky nekoupím. Po důkladném hledání vhodného pracovního stroje jsem na 90% rozhodnutý pro tenhle korejský jeepek :) Četl jsem asi všechny příspěvky Miry_Retony a přijde mi to pro mou potřebu jako ideální mašina. Jen se chci ještě ujistit, abych nedělal zbytečně ukvapené závěry. Potřebuju auto k dovozu do lesa po odvozních cestách v práci a v honitbě i k občasnému ježdění po přibližovacích linkách. Dovoz krmiva do krmelců a odvoz zvěře z lesa.
Toť asi všechno k mým požadavkům na auto. Máte někdo nějaké novější zkušenosti s touhle mašinou? Zjistil jsem, že se ser.u max volnoběžky. V inzerátech jsem našel max jednu, která byla lehle shnitá. Cena do 80tis se mi zdá taky velice přijatelná a terénní prostupnost nevypadá nejhůř. Prosím o Vaše rady, nápady a připomínky, k mému nápadu :)

Díky všem!!!!!!!§ :hop:

kaboo
Věčnej rejpal
Témata: 9
Auto: Terrano 2 2,7 Tdi
Místo/Bydliště: Kolín

Re: Kia Retona

Příspěvekod kaboo » Stř 17.09.2014, 16:19

Jestli se ti líbí,tak si ji kup !

Za tenhle rozpočet můžeš mít spoustu jiných aut,ale jestli se ti líbí retona,tak tě stejně nepřesvědčíme. :mrgreen:

Podle mě bude aspoň v méně zhuntovaném stavu,než pajera,nissany apod ve stejné cenové hladině.

Mirda tenkrát byl celkem skleslej,že ji dal pryč.

A aspoň tady je někdo,kdo ti poradí s příp.opravami.

Taji ti všichni budou nutit Toyoty,nebo Patroly,a dozvíš se prd :)
Nissan Terrano II 2.7 TDi
"Často sa s jednou guľou trápi aj dvaja hovniváli."

skodik
Věčnej rejpal
Témata: 25
Auto: Mercedes Vito 2,3TD, Škoda Fabia 2,0i
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Věk: 39

Příspěvekod skodik » Stř 17.09.2014, 18:03

souhlasím :-)

Taz
Táta surfer
Témata: 29
Auto: Bylo všechno možný,teď už jen korejský obludky...
Místo/Bydliště: v týdnu poslední obydlená zatáčka před Vídní

Příspěvekod Taz » Stř 17.09.2014, 22:42

jako,rozhodně Ti nemám v plánu to vymlouvat,jen ,jestli jsi fakt četl pořádně Mirdovi příspěvky tak víš že je to "punťa" v tom dobrém slova smyslu,jeho auto bylo celkem hýčkané....
Mě na tom trošku zaujalo že píšeš že samíka neseženeš za dobrý peníze a přitom píšeš o 80 tisících...a že by se za to nesehnal slušnej samurai se mi fakt nezdá :ramena:
Ale proti té kie žádné výhrady nemám,abys nenabyl špatný dojem :wink:
Tak držím place s pořízením :vino:
Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Necky
nováček
Auto: Kia Retona

Příspěvekod Necky » Út 28.04.2015, 13:57

Zdarec! Pokud se ti podaří sehnat Retonu, jdi do ní. Po našich silnicích jich jezdí málo. Já jí mám a jsem občas dost velkým středem pozornosti. Málokdo ví, že je to Kia, hádají "něco" a nebo gazík :-D Tady je můj Drtič.

Added in 5 minutes 32 seconds:
Tak snad teď :-d

Added in 5 minutes 48 seconds:
Ty volnoběžky nestojí moc, já už je mám také měněné, spousta dílů je stejná jako na Kia Sportage první generace, při dobrém obutí to vyjede skoro i zeď. Vrže to, houpe se to, má to malý kufr, blbě se do toho leze-prostě ideální auto pro mně a podobné blázny.
Přílohy
Drtič 1.png
Drtič 1.png (156.78 KiB) Zobrazeno 3362 x

Mirda_Retona
Diskuzní Guru
Témata: 7
Auto: KIA - KM420 2.0TDI + Discovery ll TD5 Černá Perla
Místo/Bydliště: Forbes
Věk: 53

Příspěvekod Mirda_Retona » Stř 29.04.2015, 21:14

Ahoj, Retonka je dobré auto. Já jí prodal jen proto, že jsem propadnul cestování 4x4 a už jsem se nevešel. (vlastně manželka a její zavazadla) :D Měl jsem jí s klimou a s bufíkem. Rumunsko dala Balkán taky. Bohužel ten kufr je malej. Do lesa pohoda. Já jí celou zespoda oplechoval 3,5mm Al plechem. Otočíš se na malém prostoru. V lese sklopíš zrcátka a jede jako ještěrka. Tažný utáhne hodně. Pokud to máš jen do lesa dají se sehnat Ruské pneu vysoké 90. Tuhá guma, hrubej vzorek a pak je to tank.
Jezdím pomalu, ale zato všude. Prostě turista 4X4. Discovery ll Dříve KIA KM420 (tel. 777325858)

Necky
nováček

Příspěvekod Necky » Po 04.05.2015, 15:54

Ahoj, já mám jen nájezdové plechy na diferácích, stačí to. No-expedici bych si představoval v trochu větším autě, ale mě to do lesa a na ryby stačí. V TP mám pneu 215/75 R 15 a jsou zatím dostačující. Na těch devadesátkách by se to asi už dost houpalo. Ono to na fotce nevypadá, ale mám to docela vysoký a nerad bych to někde převrátil. Bufíka tam asi dám, ještě vylepším nášlapy, rám a pak už shchází jen naviják :-D Jo-asi i zahrádku, páč ten kufr je spíš kabelka :-D

Added in 5 minutes 20 seconds:
O víkendu jsem byl v Plzni na Konvoji svobody. Těch lidí, co si spletli mojí Retonu(říkám jí Drtič) s válečnými Jeepy, bylo mraky. Drtiče jen tak někdo nepřehlédne. No-chtě nechtě jsem musel opětovat mávání, bylo by mi trapně v tento slavnostní den nemávat, když byla Plzeň plná Jeepů a svátečně naladěných mávačů :-D

Necky
nováček

Příspěvekod Necky » So 02.06.2018, 3:00

Zdary! Jestli chceš ještě tu Retonu, dám ti tu svoji za 10 000 i s elektronama. Je to auto pro fanouška, co mu nevadí stále obrušovat rez. V terénu je to nezmar, to se občas diví i majitelé Jeepů. To auto miluju, ale koupil jsem Sorento, abych se vešel i s rodinou. Rozvody, spojka, brzdy-podzim 2016, stk 9/2018. Budu rád, když Retonka bude žít dále, je to neokoukaný stroj k práci. Když sklopíš zadní sesli, spolkne kance i pár pytlů krmení. Tel 606 037 818.

Manyjak
Staroffrouďák
Témata: 238
Auto: Aro 324 TD a další
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » Út 12.06.2018, 21:39

Necky napsal:Zdary! Jestli chceš ještě tu Retonu, dám ti tu svoji za 10 000 i s elektronama. Je to auto pro fanouška, co mu nevadí stále obrušovat rez. V terénu je to nezmar, to se občas diví i majitelé Jeepů. To auto miluju, ale koupil jsem Sorento, abych se vešel i s rodinou. Rozvody, spojka, brzdy-podzim 2016, stk 9/2018. Budu rád, když Retonka bude žít dále, je to neokoukaný stroj k práci. Když sklopíš zadní sesli, spolkne kance i pár pytlů krmení. Tel 606 037 818.

Odkud jsi? Dík H.

lopan123
Staroffrouďák
Témata: 27
Auto: Mitsubishi L300 4WD 2,5td
Místo/Bydliště: Hlinsko aneb daleko všude
Věk: 38

Příspěvekod lopan123 » Stř 13.06.2018, 8:29

Manyjak napsal:
Necky napsal:Zdary! Jestli chceš ještě tu Retonu, dám ti tu svoji za 10 000 i s elektronama. Je to auto pro fanouška, co mu nevadí stále obrušovat rez. V terénu je to nezmar, to se občas diví i majitelé Jeepů. To auto miluju, ale koupil jsem Sorento, abych se vešel i s rodinou. Rozvody, spojka, brzdy-podzim 2016, stk 9/2018. Budu rád, když Retonka bude žít dále, je to neokoukaný stroj k práci. Když sklopíš zadní sesli, spolkne kance i pár pytlů krmení. Tel 606 037 818.

Odkud jsi? Dík H.
Njů kourejan hel fór Jan :shock:
A musí to jít.
A kdyby ne, tak 604840492

Necky
nováček

Příspěvekod Necky » Stř 13.06.2018, 13:14

Ahoj! Já jsem od Plzně, ale předběhl tě TAZ. Příští týden si pro ní přijede.Takže jedině, kdyby si to TAZ rozmyslel, o čemž pochybuji, páč vozítko není ve špatném stavu a cena je férová a příznivá.

Manyjak
Staroffrouďák
Témata: 238
Auto: Aro 324 TD a další
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » Stř 13.06.2018, 20:09

Tak kdyby ne tak dej vědět, nějaký využití bych pro to měl. Dík H.

Necky
nováček

Příspěvekod Necky » Čt 14.06.2018, 20:14

Jasně! Já dal slovo TAZovia slovo chlapa platí. Myslím, že se do ní taky zamiloval. Mě je toho auta líto, bude se mi s ním špatně loučit. Mám malý pozemek bez garáže a prodávám ho za tu cenu fanouškovi jen proto, aby autíčku bylo fajn. Kdybych ho mohl někam důstojně uklidit, abych s ním blbnul o víkendech, tak ho nedám. Za celou historii mých aut je to teprve druhé auto, s kterým se budu těžce loučit. První byl Opel Olympia Record, typ B :-(

Vrátit se na “Ostatní”