Toyota RAV4 2.0

Landcruisery, 4runnery a Hiluxy brázdí divočinu na celym světě. A u nás taky!
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
f900
Pokročilý diskutér
Témata: 4
Auto: nissan king cab 2.4 lpg

Toyota RAV4 2.0

Příspěvekod f900 » Út 19.01.2016, 18:39

Ahoj prosim o nejake recenze na toto auto je to rok 95 obsah 2.0i doted jsem mel nissana kingcab 2.4 lpg a pokojenost az na korozi :hop:

YORSIAN
ŠVIHÁK LÁZEŇSKÝ
Témata: 29
Auto: only tojoty
Místo/Bydliště: Bryncl-Kénik ( kousek vod Augecu)
Věk: 48

Re: Toyota RAV4 2.0

Příspěvekod YORSIAN » Út 19.01.2016, 20:27

nezničitelná věc, prohlídni pořádně nápravnici a spodek, ja ji dal děckám před dvěma roky , projeli s ní balkán a když přijeli nechtej nic jinýho ( a to maj našetříno na novější) pojedem asi do němec shánět nějakou panenku :)
Kdyby bůh chtěl, abychom jezdili v hnisanech ,neseslal by nám Toyotu 8)

oversizedteddybear
nováček
Témata: 3
Auto: RAV4
Místo/Bydliště: A, S/L

Příspěvekod oversizedteddybear » Čt 21.04.2016, 19:39

První věc, pokud to má plastové lemy blatníků, tak je sundej a rovnou se objednej u klempíry.

Taky počítej s peklem u zadní nápravy, excentry na štelování geometrie budou fest zarostlé (u všech našich RAV4ek to tak bylo), takže při pokusu o rozhýbání dojde k jejich destrukci a následnému objednání nových. A není to zrovna levná záležitost.

Dále si určitě profylakticky vyměň oleje v převodovce (pokud máš manuál, tak je společná i s předním diferenciálem i s mezinápravovým. Pokud máš automat, tak neváhej a olej vyměň taky, možná budeš muset i filtr /kovové sítko/, náš byl naštěstí propláchnutelnej, jinak pěkných pár TOYtisíc, a oddělenému mezinápravovému diferenciálu /bacha! v případě průšvihu se pěkně blbě shání!/ dopřej olej též /měrka je pak za pravým předním kolem/.) a hlavně v zadním difu, u jednoho z našich aut jsme z něj vylili (vyškrábali) černočernou melasu, předpokládám že za celých 191tis km jej nikdo neměnil, stav šroubu a origo barvy na něm tomu napovídal.

Voz s sebou relátko bliken, u obou aut odešly v rozmezí měsíce oba.

Dále počítej se spotřebou 10,5 manuál a 11,5 automat, takže máme všechno v LPG. (edit: po druhém čtení jsem si všiml, že s LPG už zkušenost máš :-) )

Do třídvířka se nastupuje dobře, do pětidvířka podstatně hůř - bavíme se o řidiči, nikam jinam svých 190cm a 145kg ani soukat nezkouším :-D

Není to pravý offroad, ale s dobrým obutím dovede překvapit.

A dál se mne už na nic neptejte, sám jsem nevědomý nováček :-D
Nováček.
A ještě k tomu s RAV4kou. Se dvěma.
Co já tu vlastně hledám? :D

YORSIAN
ŠVIHÁK LÁZEŇSKÝ
Témata: 29
Auto: only tojoty
Místo/Bydliště: Bryncl-Kénik ( kousek vod Augecu)
Věk: 48

Příspěvekod YORSIAN » Čt 21.04.2016, 22:21

ještě uložení zadního difu, ale na ebay sem ho kupoval za babku
Kdyby bůh chtěl, abychom jezdili v hnisanech ,neseslal by nám Toyotu 8)

oversizedteddybear
nováček
Témata: 3
Auto: RAV4
Místo/Bydliště: A, S/L

Příspěvekod oversizedteddybear » Pá 22.04.2016, 18:54

A ještě jedno peklo nejzákeřnější: Trubka od hrdla do nádrže :-(
Řešili jsme to tady, u Toyot, ten odkaz na Amazon je stále funkční, cena je stále zajímavá. Jinak mám zkušenosti s oběma, jak origo Toy Czech 5156CZK plus DPH, tak z Amazonu USA za 65USD. Obě vypadají stejně, na obou je stejný štítek s čárovým kódem, jenom ta emerická mi na váhu připadá lehčí, ale ne o moc.
Perlička: přišlo to DHLkem, vyzvedl jsem si to přímo na depu v Klecanech a nedoplácel jsem ani korunu cla ani korunu DPHačka, Takže tak.
Nováček.
A ještě k tomu s RAV4kou. Se dvěma.
Co já tu vlastně hledám? :D

Vrátit se na “Toyota”