Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Dá se změřit lambda sonda?

Samíci, Jimni a Vitary. Velmi oblíbené jak u nás tak v přímořských zemích. Admin je má rád v řecku :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

cipisek
Diskuzní Guru
Auto: Toyota LC KZJ95L
Místo/Bydliště: Vysočina
Věk: 31
Stav: Offline

Re: Dá se změřit lambda sonda?

Příspěvek od cipisek » Po 06.01.2014, 15:04

Lambu změříš ociloskopem. Myslím že ta první lambda lítá v nějakém rozmezí a druhá má signál bez změny, tzn. konstantní napětí. Voltmetrem to měřit je blbost, spíš takový orientační, jsou tam na něj moc rychlé změny které nezaznamená.

Kalkulačka je od slova kalkulovat, NE počítat.
Já se práce nebojím, klidně si u ní i lehnu.
www.autodin.cz

Autor tématu
Dušan
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Planá nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dušan » Ne 12.01.2014, 16:04

Takže proběhla výměna obou lambda sond a změna k lepšímu malá ale aspoň posun. Dnes proběhla výměna pumpy a změna razantní. Sice to na první startování nechtělo chytnout, ale po přidání plynu chytlo a po škytání a dušení motoru ani památky. Po krátkým testu se zdá že konečně de tak jak by měl :hop: nebo respektive s porovnáním oproti mému bývalému pajeru 3,0 má zátah lepší ikdyž ten automat to může hodně pocitově zkreslovat. Ještě dotaz k automatu. je normální nebo správný že když jede na kvalt ve vyšších otáčkách a já mu došlápnu že si podřadí vytočí motor a zabere ještě víc? Kdyby to dělal při malejch otáčkách tak bych pochopil že je to normální, al při docela vysokejch mě to překvapilo. Je to můj první automat tak se nedivte možná stupidním otázkám?
Testoval sem to na krátký lesní cestě do kopečka a pájo se mi nikdy nepodařilo rozject tak abych měl problém zastavit před koncem - tentokrát sem brzdil bokem před škarpou která je kolmá na tuto cestu. :D

Hopik
Věčnej rejpal
Auto: Jeep Wrangler YJ,na vinutejch,špéra,naviják Toyota 61,na vinutejch,špéry,naviják,Honda cb 900
Místo/Bydliště: Unhošť
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopik » Ne 12.01.2014, 16:56

To je normální.

http://www.offroad-upravy.cz
tel:777 170 724
Autoservis vozidel všech značek.
Jeep Wrangler YJ,na vinutejch,špéra,naviják. Toyota 61,na vinutejch,špéry,naviják.
Přiděleno rozkazem: GMC cckw352 r.v.1941 po renovaci. Dodge wc54 r.v.1941 renovuji.

Pavel LC73
Legenda fóra
Auto: Toyota LC 73
Místo/Bydliště: Kladno-Pchery
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel LC73 » Ne 12.01.2014, 18:30

Dušan » ned 12.01.2014, 16:04 napsal:Takže proběhla výměna obou lambda sond a změna k lepšímu malá ale aspoň posun. Dnes proběhla výměna pumpy a změna razantní. Sice to na první startování nechtělo chytnout, ale po přidání plynu chytlo a po škytání a dušení motoru ani památky. Po krátkým testu se zdá že konečně de tak jak by měl :hop: nebo respektive s porovnáním oproti mému bývalému pajeru 3,0 má zátah lepší ikdyž ten automat to může hodně pocitově zkreslovat. Ještě dotaz k automatu. je normální nebo správný že když jede na kvalt ve vyšších otáčkách a já mu došlápnu že si podřadí vytočí motor a zabere ještě víc? Kdyby to dělal při malejch otáčkách tak bych pochopil že je to normální, al při docela vysokejch mě to překvapilo. Je to můj první automat tak se nedivte možná stupidním otázkám?
Testoval sem to na krátký lesní cestě do kopečka a pájo se mi nikdy nepodařilo rozject tak abych měl problém zastavit před koncem - tentokrát sem brzdil bokem před škarpou která je kolmá na tuto cestu. :D
No co jsem říkal vyměn pumpu a uvidíš já taky koukal jak to hnedle jelo :pivo:

tel:606877264

Autor tématu
Dušan
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Planá nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dušan » Ne 12.01.2014, 21:07

Ani mi nemluv. Rok se stim trápim a nakonec taková banalita kterou sem opravil za hodinu. Zkoušel sem všechno možný a dokonce sem už přemejšlel nad výměnou celýho agregátu. Nikoho (koho sem se ptal) včetně mě nenapadlo hledat chybu v tlaku na střikách protože podle projevu to spíš vypadalo na chybu v zapalování.

Odpovědět