Vitara - bzuceni po vyrazeni 4x4

Samíci, Jimni a Vitary. Velmi oblíbené jak u nás tak v přímořských zemích. Admin je má rád v řecku :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
Rado94
nováček
Témata: 3
Auto: Suzuki Vitara Long 1.6 16v, 71kw, 1994
Místo/Bydliště: Krompachy, Slovensko
Věk: 24

Vitara - bzuceni po vyrazeni 4x4

Příspěvekod Rado94 » Po 12.02.2018, 13:01

Zdravim chlapi, mam problem so svojou Vitarou, ktora ma poslednu dobu zacina stale hnevat. Ide o problem ze mi nieco zacalo bzucat/hucat niekde zospodu v prednej casti ale neviem odkial to presne ide. Predtym ai 2 mesiace dozadu som na aute menil obidve homokineticke klby a cistil volnobezky a znova ich z lahka namazal, problem nebol ziadny 4x4 slo normalne bez roznych zvukov, prevodovka tiez.
Avsak teraz ked vyradim 4H cuvnem asi 4-5 metre a zacnem s autom ist normlane dopredu tak cca pri 30km/H sa stane ze v kolesach zrazu nieco schrci a zahuci neviem to presne opisat ten zvuk ale proste je to pocut v kolesach ako ked o seba zacnu driet zuby a cele sa to prenasa ako keby cez poloosi az do diferencialu, musim rychlo zastavit znova zaradim a vyradim 4x4 a idem dalej vtedy to uz nie je take drasticke len slabo pocut take bzucanie(hucanie ktore sa zvysovanim rychlosti stava intenzivnejsie a je to pocut aj ked vyhodim rychlost a auto ide len na neutrali. Ked zaradim 4H nie je pocut vobec nic a po zaradeni 4H-L sa mi zda ze je to trosku pocut ale len pri pohinani a trosicka v tahu inak nie. 4x4 mi ina kfunguje normalne ale ked idem iba na zadok tak je z predu pocut toto. Cim to moze byt ? Absolutne neviem co to sposobuje. :?: :x Prikladam aj odkaz na video ktore som nahral.

https://www.youtube.com/watch?v=dwMNXB4mfIY
Suzuki Vitara Long 1.6 16v, 71kw, 1994, vínová červená

kulevaros
Legenda fóra
Témata: 34
Auto: Suzuki samurai 1.3 Hard top
Místo/Bydliště: Bílé Karpaty-Valachia!!!!!
Věk: 39

Re: Vitara - bzuceni po vyrazeni 4x4

Příspěvekod kulevaros » Po 12.02.2018, 13:13

Mas am automatky volnobezky,nebo manualni? Jestli automatky tak si myslim ze to dlaji ony mel jsem je na vitare taky a kdyz dobre nezaply nebo nevyply tak to tak delalo

Autor tématu
Rado94
nováček

Příspěvekod Rado94 » Po 12.02.2018, 13:26

Ahoj kulevaros, mám automaticke volnobezky, rozoberal som ich asi pred 2 mesiacmi pretoze prava bola totalne zaseknuta od piesku a bordelu pretoze som mal rozbity homokineticky klb a manzetu tak sa tam dostal bordel. Cele som to vycistil benzinom prefukal a namazal z lahka vazelinou Shell Gadus V2, najprv to bolo okej ale asi po 4 pouziti 4x4 a tazsom terene kde som jazdil aj na 4L sa mi minuly tyzden zacalo diat toto. Myslis ze volnobezky nevycvaknu dobre a ostavaju trosku zacvaknute ?

lukas.mat
Legenda fóra
Auto: Suzuki Vitara
Místo/Bydliště: Krmelín
Věk: 26

Příspěvekod lukas.mat » Po 12.02.2018, 13:46

vyhod automaty a dej tam manuály a mas klid, a ještě bych se podíval na stav a množství oleje v předním difu
Suzuki Vitara 1.6 16v Long, 235/85 MT
Oddíl mechanizované turistiky - Beskydy

Autor tématu
Rado94
nováček

Příspěvekod Rado94 » Po 12.02.2018, 13:54

tak asi tie autmaty predsa len vyhodim lebo poslednu dobu to vyzera ze uz budu s nimi len dalsie problemy. Manualne volnobezky taketo problemy ako automaty nemozu sposobit ? Inak obca sa mi stane ze ked stojim a troska raznejsie sa pohnem napriklad v kopci tak mi nieco v oblasti poloosi ako keby preskocilo troska to tak buchne. Moze to byt volnobezkami ? Ano samozrejme skontrolujem uz aj olej v prevodovke a v dife a hned aj vymenim olej. Nevies kolko a aky typ oleja ma ist do diferencialov, prevodovky a rozvodovky ?

lukas.mat
Legenda fóra

Příspěvekod lukas.mat » Po 12.02.2018, 14:04

to přeskakování dělají volnoběžky když se snažíš auto rozhoupat dopředu a dozadu, to je normální, do převodovky je to olej API GL4, a do difu API GL5 myslím, a lij ho tam dokud ti nepotece nalivacim otvorem :-D

Autor tématu
Rado94
nováček

Příspěvekod Rado94 » Po 12.02.2018, 14:44

aha jasne rozumiem :) takze preskakuje volnobezka...a myslis ze tento problem ktory opisujem to bzucanie je naozaj psosobene neuplne vypnutou volnobezkou ? Nemoze to byt difik alebo preovodvka ? Okej tak olej idem zohnat mozno najdem aj doma GL4ku ale GL5 musim kupit :) Vdaka zatial

lukas.mat
Legenda fóra

Příspěvekod lukas.mat » Po 12.02.2018, 16:28

nevím co to je za zvuk, ale třeba se ta volnoběžka úplně nevypne a točí se ti celý predek tak to může být třeba to že ti hučí dif, těžko rict

kulevaros
Legenda fóra
Témata: 34
Auto: Suzuki samurai 1.3 Hard top
Místo/Bydliště: Bílé Karpaty-Valachia!!!!!
Věk: 39

Příspěvekod kulevaros » Po 12.02.2018, 18:51

Za me ti to delaji volnobezky bud se dobre nedoradi nebo nevyradi. Ja je mel na vitare taky a nebyl s nima nikdy problem. Jedine to co nemaji tady je rychle cukani dopredu a hned dozadu,napr kdyz zapadnes a radis rychle dopredu a rychle dozadu. Kdyz si na tohle das pozor a mas je teda cajk zuby myslim tak na bezne jezdeni v terenu ti staci tyhle. Jestli delas s auťem kraviny tak pak dej urcite manualni. Tyhle driv nebo pozdeji odpalis. Ja jsem na ne za pet roku co jsem vitaru mel nesahl. Nemel jsem je nikdy rozebrane ale bych rekl ze do automatek vazelina neni vhodna. Urcite ti rekne nekdo presneji.

Dušan
Věčnej rejpal
Témata: 132
Místo/Bydliště: Planá nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dušan » Po 12.02.2018, 23:10

Nedělá ti to náhodou ještě že když se ozve tenhle zvuk za jízdy a ty začneš zastavovat tak se těsně před zastavením ozve bouchnutí a je ticho? Pokud ano Nevypíná ti nebo blbě vypíná volnoběžka. Pokud si jí rozebral a promazal vazelínou tak to udělej znovu a namaž jí řídkým olejem.
Dělalo mi to občas na patrolu když blbě vyskočila. Vyzkoušíš to jednoduše tak že sundej volnoběžky a zkus to projet. Pokud bude ticho máš jasno. To cvakání je normální protože když jedeš dopředu tak je zaplá. Začneš couvat tak se odemkne a zase zamkne, (při každé změně směru se vždy zkrátka odemkne a zase zamkne) proto je cukání dopředu a dozadu většinou rychlá smrt pro automatky.

Vrátit se na “Suzuki”