MČR Offroad Trial 17.-18.3. | Pístovské mokřady - jaro 2018 30.-31.3. | MČR Offroad Trial 14.-15.4. Kladno | MČR Offroad Trial 5.-6.5. |
MČR Offroad Trial 26.-27.5. Krnov | MSR+MČR Offroad Trial 23.-24.6. Valča, SK | EUROTRIAL Španělsko 27.-29.7. |
MČR Offroad Trial 8.-9.9. Milovice | MČR Offroad Trial 28.-29.9. Jihlava | MČR+MSR Offroad Trial 27.-28.10. Slovácko |

5.2.2018 večer došlo k havárii v serverovně a odnesla to část databáze. Bohužel ji není možné obnovit. Takže část příspěvků za nějakou poslední dobu chybí. Za komplikace se omlouvám. Komanche.
Dočasně nefunguje registrace uživatelů. Během února to bude vyřešeno.

pomoc,hilfe,pomošč,elektrika!!!

Nifkaři sou předefším myslifci :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

pajasti
Pokročilý diskutér
Témata: 0
Auto: Lada Niva
Místo/Bydliště: Západ
Stav: Offline

Re: pomoc,hilfe,pomošč,elektrika!!!

Příspěvekod pajasti » Čt 19.09.2013, 20:02

Aspoň že to dobíjí,foto hodím zítra,taky jsem na to čučel jak husa do flašky... :roll:
Lada Niva 1.7 1996 - karbec
Subaru Legacy 2.5

Raduz
Diskuzní Guru

Příspěvekod Raduz » Čt 19.09.2013, 21:25

Jasne, to vypada ze to tunil nekdo pred tebou. Nebo je dieslova?

Mozna by sis mohl do podpisu dat typ a rok vyroby, aby clovek vedel s cim ma tu cest...

pajasti
Pokročilý diskutér

Příspěvekod pajasti » Čt 19.09.2013, 22:11

Ta elektrika je dojebaná hrozně,ale tohle vypadá origo... Je to 96 r.v. 1.7i,jednobod ale předělaná na karbec.Původní majitel Český telekom :twisted: Což leccos vysvětluje... :D
Subaru Legacy 2.5

pajasti
Pokročilý diskutér

Příspěvekod pajasti » Pá 20.09.2013, 17:38

Tak tady je slíbené foto...
Přílohy
přístroje.JPG
přístroje (2).JPG
přístroje (3).JPG
Subaru Legacy 2.5

Lubomir76
nováček
Témata: 1
Auto: Lada 4x4 (Niva r.v.2011)
Místo/Bydliště: Orlová

Příspěvekod Lubomir76 » Po 14.12.2015, 10:32

Ahoj všem. Taky mám problém, ale s Niváckou přístrojovkou VDO (r.v.2011, 2x LCD displej). Zhruba půl roku od novoty mi začaly za jízdy občas (tak 2x do roka, zima a léto) padat všechny budíky (na několik sekund, pak to zase naskočilo). Pokud ne, pak stačilo odpojit mínus od baterie, zapojit a zapnout zapalování. Pak zas vše fungovalo normálně. Naposled se mi ale palubka zasekla před 14ti dny a budíky ukazují stále poslední údaje (otáčky, rychlost, teplota oleje i palivo), Ty dva displeje (počítadlo km, hodiny, voltmetr) neukazují nic. Jednou to za jízdy tak na 2 sekundy naskočilo a opět se zaseklo. Počítadlo km občas ukazuje na chvíli vše, co umí zobrazit. Odpojení baterie nepomáhá, max. jen zmizí ty "osmičky" z dispeje.

Přístrojovku jsem několikrát vyndal, kontakty vyčistil, žárovičky fungují, podle chiptuneru (odkaz z 1. stránky) jsem vyčistil všechny kostry, co jsem našel, ale nepomohlo to.
Na přístrojovce tedy fungují všechny kontrolky, včetně kontrolky dobíjení a podsvícení. Auto normálně startuje, svítí, jezdí, stírá, troubí i dobíjí. Voltmetrem jsem zkoušel některé konektory do palubovky (+-)- jestli jde do palubky napětí - a jde (i k palivoměru).
V autě mám i externí palubní počítač. Ten bere signály a mínus z OBD zásuvky a některé i z přístrojovky (napětí palivoměru, 12V na klíčku zapalování, osvětlení palubky (pro kontrolu zapnutých světel). Palubní počítač funguje normálně. Ukazuje tedy přesnou rychlost, otáčky, teplotu motoru, množství paliva, napětí v síti atd. Prostě vše (některá data bere přímo z přístrojovky (např.ten palivoměr). Jezdíme tedy zatím podle něj. Umí to i diagnostiku s popisem chyby - ta ukazuje 0 chyb.

Proto mám neblahé podezření, že problém bude sice v kontaktu "mínus" nebo ve "špatném kontaktu" či studeném spoji (závada se opakovala x krát chvilkově, hl. zima a léto), ale ne na kabelech, ale přímo někde v přístrojovce. Ta vypadá navenek i zezadu normálně, otevírat se ji úplně ale neodvažuji.
Napadlo mne tedy poslední řešení - přehodit přístrojovku VDO z jiné Nivy - to by bylo hned jasno, zda je v háji ta přístrojovka. Ale neznám nikoho, kdo má v okolí toto auto, r.v. 2011 a mladší (palubovka VDO s displeji) a byl by ochotný to zkusit přehodit. Je-li tady na fóru někdo takový z okolí OV, Karviná, Opava, FM, nebo někdo s nápadem, kde ještě hledat špatnou zem, budu moc vděčný.
Pro přesnost, očistil jsem tato uzemění: 2x pod kapotou (zem u baterie, zem u nádobky s brzdovkou), v kabině pak zem na řídící jednotce (hnědý kabel), zem u pojistek (levý šroub), na šroubu pod volantem (černý kabel), vpravo za přístrojovou deskou (2 černé kabely). Předpokládám, že uzemění nikde u motoru to nebude (to jsem teda nenašel). Trocha koroze byla jen u země za nádobkou brzdovky. S autem nebrodím, jezdí vesměs po asfaltu a maximálně po gruntovkách.
Předem děkuji za nápady.
Luboš

Frankie
Staroffrouďák
Témata: 340
Auto: nepotřebuju auto, to má každej co má do prdele díru
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frankie » Po 14.12.2015, 17:39

Niva a elektrika je to je věčnej problém. nejčastěji vyoxidovaná pojistková skříňka.
Rozebrat úplně celou elektriku, každej konektor vyčistit a všechny konektory naplnit elektrikářskou vazelínou.
Pojistkovou skříňku vyměnit za jinou s větší odolností proti vodě a vlhku, nebo pracně tu stávající zatěsnit, ale stejně bude dělat problémy.
Fuck all, it is better to live

Lubomir76
nováček
Témata: 1
Auto: Lada 4x4 (Niva r.v.2011)
Místo/Bydliště: Orlová

Příspěvekod Lubomir76 » Út 05.01.2016, 13:31

Nestraš, Frankie, zas tak hrozné to není, ikdyž máš trochu pravdu. U mne je elektrika jako nová, a to byl ten problém - kvalita zapojení elektroinstalace někdy odpovídá tzv. "subotnikům". Elektrikářskou vazelínou ale nešetřili nikde, tak jsem byl jako prase.
Přístrojovka už zase funguje (té naštěstí nebylo nic). Problém byl v šedém konektoru za palubní deskou, ze kterého vedou dál kabely do bílého konektoru v přístrojovce. Šedý konektor jsem vyčistil, nesmyslně překroucené kabely narovnal, vše zapojil, zapnul zapalování a hle - vše funguje.
Špatný kontakt jsem měl hned od novoty i u ventilátoru topení (ten se v zatáčkách samovolně vypínal), ale to opravili hned v rámci záruky - tam se to projevovalo vždy, tak nebylo co řešit.
Od Vánoc už jezdíme zase s budíkama, takže je to snad definitivně ok.

Vrátit se na “Lada”