Slavnostní vyhlášení mistrů ČR v OFFROAD TRIALu roku 2017 (17.-.18.11.) |

Silvestrovská OFFlava + EXPEDICE po Vysočině 2017/2018 (29.12.-1.1.) |

Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

Pneumatiky

Nifkaři sou předefším myslifci :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

petorusnak
Závislý diskutér
Témata: 0
Auto: momentálne lada niva
Místo/Bydliště: Orava-Plzeň
Stav: Offline

Re: Pneumatiky

Příspěvekod petorusnak » Stř 31.03.2010, 23:03

Mám ich na neupravenaj nifke cca 9 mesiacov,jazdim len les a terén zatiaľ ani škrtanec :mrgreen:
Přílohy
P1060520.JPG

niva.lubos
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: Lada Niva 1.7i
Místo/Bydliště: Praha - východ
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod niva.lubos » Čt 01.04.2010, 9:02

ale ty Maxisky, co ukazuje kolega Radim, vypadají docela dost dobře ....

Reyer
Závislý diskutér
Auto: Lada Niva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Reyer » Čt 01.04.2010, 10:10

Radim4x4 » stř 31.03.2010, 20:52 napsal:Zajímalo by mě proč myslíš, že na sériovou nivu jsou tyhle gumy "absolutně nevhodný"...?

Gumy přece hrají vždycky hlavní roli a to i na leštěnce... :shock:

Proč jsou T3 na seriovou NIVU absolutne nevhodny ?
To nemyslis vazne ? Vis co udelaji T3 s prednima poloosama ( jak rika VIK "sirkama" )
1.-utrhnes obal predniho difu - fajn udlas pevnostni super
2.- tak pak roztrhas vnitrnosti

ver mi, že maximum co je realisticky na Nivu je Truck2000 a snima uz taky musis jezdit opatrne ...

Reyer
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Reyer » Čt 01.04.2010, 10:12

666tomas » stř 31.03.2010, 21:13 napsal:vono si za chvíli zvykneš no :mrgreen: de vo to že ti budou odcházet poloosy a to vostatní vokolo no, páč ta guma si cestu najde

Děkuju, přesně to mám na mysli ...

zahry.zahry
Diskuzní Guru

Příspěvekod zahry.zahry » Čt 01.04.2010, 14:10

Kdyby byl zájem mam vraníky ECO trampy skoro nový...205/60 R 15 cena? nvm 800 kus ?

Radim4x4
Pokročilý diskutér
Auto: LADA 4x4
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Radim4x4 » Čt 01.04.2010, 17:53

No i přes veškerá fakta, která tady zazněla - mě furt nějak nejde do hlavy, jak můžou nivu, která je sestrojena na tvrdý zacházení odrovnat nějaký gumy... :alien: Myslím ale samozřejmě standardní rozměry tj. vše do 205/70 R15...mimo párátka

Tam to přece musí ustát :hrabak:

jinak tady pro zájemce je ukázka trepadorek na nivě, kterým jsem dal přednost před vraníkama a to naposlední chvíli. Už jem je měl objednaný a oni je neměli skladem. Ráno jsem našel tyhle na netu a hned je koupil :hop:
Přílohy
nové4.jpg
funglovky
nové3.jpg
nové papučky

Reyer
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Reyer » Čt 01.04.2010, 18:19

Kup si T3 klidne 195/80/15 to je fuk ... trosku tomu naloz do nejakeho vyjezdu az nahore na lomu prejdes prednima kolama a odlehcis je a pak na ne dopadnes a zaberou tak dam na to trenky, ze utrhnes bud obal, nebo streva, a kdyz vse prezije tak rozseknes poloosy ... ona Niva neni delana na tezke zachazeni to neni pravda, je jen jednoduse z konstruovana a lehce opravitelna ... je to spis svoji KCI podobne SUVčkám ...

lukynj
nováček
Auto: Lada Niva 1.7

Příspěvekod lukynj » Čt 01.04.2010, 18:27

zahry.zahry » čtv 01.04.2010, 14:10 napsal:Kdyby byl zájem mam vraníky ECO trampy skoro nový...205/60 R 15 cena? nvm 800 kus ?

Kolik mají vzorku a odkud jsi? A nebylo to v té 60 moc nízké?

Radim4x4
Pokročilý diskutér
Auto: LADA 4x4
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Radim4x4 » Čt 01.04.2010, 18:39

...no uznávám, že T3 jsou opravdu trošku brutální gumy a jak líčíš ten výjezd - výskok - dopad a forsáž :grr: , tak to je taky dost extrémní. Je pravda, že já jezdím víc "na zbabělo"...no i v trialech často nikdo moc nespěchá... :oops:

Ale myslím si, že niva potřebuje trošku zvednout sebevědomí - má rozhodně na to občas strčit konkurenty do kapsy = zahanbit je:smich:

A to jak tady furt vyskakujou samci - myslím si, že se sériovou nivou dám na prdel (nebo budu alespoň držet krok) sériovýmu samcovi (obzvlášť, když má 15 a víc let) :hrabak: Odvážný tvrzení, že? S přirovnáním niva=SUV rozhodně nesouhlasím :!:

Reyer
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Reyer » Čt 01.04.2010, 18:54

Radim4x4 » čtv 01.04.2010, 18:39 napsal:...no uznávám, že T3 jsou opravdu trošku brutální gumy a jak líčíš ten výjezd - výskok - dopad a forsáž :grr: , tak to je taky dost extrémní. Je pravda, že já jezdím víc "na zbabělo"...no i v trialech často nikdo moc nespěchá... :oops:

Ale myslím si, že niva potřebuje trošku zvednout sebevědomí - má rozhodně na to občas strčit konkurenty do kapsy = zahanbit je:smich:

A to jak tady furt vyskakujou samci - myslím si, že se sériovou nivou dám na prdel (nebo budu alespoň držet krok) sériovýmu samcovi (obzvlášť, když má 15 a víc let) :hrabak: Odvážný tvrzení, že? S přirovnáním niva=SUV rozhodně nesouhlasím :!:

Takže te vyvedu z omylu ihned na SAMIKA se nemuzes nikdy srovnavat. Mozna v serii a kdyz v Samiku bude lempl tak budis.
Odvazne tvrzeni ??? Proc ?
Tak schvalne ...
1.offroad - obe tuhe napravy a nejpodstatnejsi vec na upravy TUHY ram
2.SUV - zadni tuha a predek nezavisle ( minimalni krizeni ) a co je nejhorsi neni ram tim padem kroutis karoserii a to se Nivce po par letech jezdeni v tezkem terenu moc nelibi hlane novejsim 1.7, protoze maji 3 dvere az dolu, u starickych 1.6 tomu pomahal ten kus co drzel pohromade ...

Ja NIVU nehanim - mam uz druhou, myslim si,ze ji mam docela slusne udelanou ( tedka se dela na vetsi extrem ), pak mam Y61 a musim uznat ze jsou mista kde nevyjedu ( vaha ) a s Nivkou prolitnu bez vetsich problemu ... Nivari sobe :D

Autor tématu
jackfree
Témata:

Příspěvekod jackfree » Po 05.04.2010, 19:51

Radim4x4 » čtv 01.04.2010, 18:39 napsal:...no uznávám, že T3 jsou opravdu trošku brutální gumy a jak líčíš ten výjezd - výskok - dopad a forsáž :grr: , tak to je taky dost extrémní. Je pravda, že já jezdím víc "na zbabělo"...no i v trialech často nikdo moc nespěchá... :oops:

Osobně mám Nivu postavnou na dálky, takže spíše crosscountry, jiný na nápravě mám akorát pevnostní misky pružin, jinak řešený dorazy(kterejm se často nevyhnu, tuplovaný tlumiče atd... jinak skáču všema 4 do vzduchu pod plným plynem dost často a ještě sem nic nerozlouskl... je jesný že náhradní poloosy a půl auta 8) se pokud se jede někam z ruky veze v doprovodu... ale k tématu... já doporučuji pneu Lassa OK 144 6/16, to jsou diagonály a pro rychlejší pisty Trayal T ... teď nevim kolik, to jsou radiály :)

Reyer
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Reyer » Út 06.04.2010, 8:00

Lassy super pneumatika ... dají se perfektně podhustit ... parádní volba. Ale jinak

Radim 4x4: parádní kola ... na silnici a občas na lehčí terén ideální...

niva.lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod niva.lubos » Út 06.04.2010, 12:12

Chlapi, teď jste mě celkem udělali čurbes v hlavě s těma gumama, já taky žiju v domění, že to Niva vydrží v pohodě na 205/75x15. Já tedy nic brutálního jezdit nemohu, páč jí mám do především do práce, ale tu a tam se svezu někde v terénu, ale asi tak max. zlatý střed by se dalo říct. Co je tedy dobře, nebo co je nutné udělat, aby to dobře bylo, ty širší gumy mají kvanta lidí, na Offroad maratonu jela Niva 6-ti hodinovku, bez extra úprav, takřka v rérii, měla gumy víc jak 205 a držela krok se všema, tuším byli celkově pátí. Rozhodně bych té své nějaké pěkné bačkorky dopřát chtěl, ale co tedy ? Mám fungláč a oni tam dávají už jen takové ty univerzály a to je děs, tedy na silnici a polní cestu super.

Reyer
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Reyer » Út 06.04.2010, 20:53

Jasně, ale rozměr není všechno ... ja se bavím o dezénu . A není pravda, že salámy = lepší jízdní vlastnosti .

niva.lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod niva.lubos » Stř 07.04.2010, 12:17

Reyer - na rovinu, prd tomu rozumím. Tvá Nivka taky vypadá dost dobře, co tam máš ty ? ...... nebo máš i nějaké úpravy podvozku a tak ?

Vrátit se na “Lada”