Držím všem palce. Komanche

Samosvorné diferenciály NIVA?

Nifkaři sou předefším myslifci :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
Pošumavák
nováček
Stav: Offline

Samosvorné diferenciály NIVA?

Příspěvek od Pošumavák » So 18.04.2020, 18:56

Pokud se nepletu, tak Lada NIVA samosvorné diferenciály standardně nemá, ale jedná se o příplatkovou výbavu. A plná uzávěrka diferenciálů se do Nivy nemontuje, má pouze tu mezinápravovou. Pokud je tady na fóru někdo, kdo Nivu se samosvory má, rád bych se ho zeptal na to, jak je spokojený s jejich funkcí, případně náročností na údržbu? V lese totiž občas mimo jiné potřebuji autem vytáhnout přívěsný vozík se dřevem do kopce po mizerných, takřka nepoužívaných hrbolatých cestách (bláto, kořeny, kameny), jejichž některé úseky jsou navíc i naklopené. Moje aktuální 4x4 samosvory nemá (natož plnohodnotnou uzávěrku), takže se mi na těch naklopených úsecích stává, že mi na horní odlehčené straně auta hrabou kola a na dolní zatížené stojí. :? Lada NIVA by mi teoreticky jako nástupce mého aktuálního "lesního stroje" stačila, je cenově dostupná, není moc velká, ale místa v kabině je dost (např. u Samuraje mají dva metrákoví chlapi v zimních bundách problém zavřít dveře :D ) a je to v benzínu, takže se to i v zimě a na kratší vzdálenosti rychle ohřeje. Zastaralá koncepce mi nevadí, jediné, co trochu zamrzí, je to, že má samonosnou karosérii a ne rám. Každopádně bez dobře fungujících samosvorů bych zůstal tam, kde nyní...

Chachan
Diskuzní Guru

Re: Samosvorné diferenciály NIVA?

Příspěvek od Chachan » Ne 19.04.2020, 11:08

měl jsem Nivu a docela dobrý auto v terénu, ale na silnici nic moc :D no malý auto -málo prostoru :wink: , uzávěrky do náprav tak s tím sem se tady nesetkal , možná že v Rusku to někdo vyrábí..., ale když namontuješ gumy šípáky 6,50 x R16 tak nepotřebuješ nápravový uzávěrky :!:

Dušan
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Planá nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dušan » Ne 19.04.2020, 15:18

potřebuji autem vytáhnout přívěsný vozík se dřevem do kopce po mizerných, takřka nepoužívaných hrbolatých cestách (bláto, kořeny, kameny), jejichž některé úseky jsou navíc i naklopené. Moje aktuální 4x4 samosvory nemá (natož plnohodnotnou uzávěrku), takže se mi na těch naklopených úsecích stává, že mi na horní odlehčené straně auta hrabou kola a na dolní zatížené stojí.
Uzávěrky jsou sice moc dobrá věc, ale v tomhle konkrétním případě budou spíš kontraproduktivní protože ti zadek nebo celý auto (záleží jestli jenom zadní uzávěrka nebo obě) začne sjíždět do boku. Osobně jsem s vlekem vždy využil uzávěrku jen na rovině nebo do kopce protože jinak mělo auto s vlekem tendenci se zlomit a to byl většinou ještě větší průšvih než to že sem nevyjel.

martas110
Závislý diskutér
Místo/Bydliště: Vysočina
Věk: 35

Příspěvek od martas110 » Ne 19.04.2020, 21:25

Samosvorů na Nivu, jsem pár dovezl , většinou typu Torsten. Viděl jsem to v terénu a na expedicích, na jiných nivách. Nakonec jsem prodal i ty co jsem měl na své auto. Na autě jezdím MT pneu, žádné ruské univerzálky co nestojí za nic za jaké kolik situace a je to jiný level v terénu, samosvor co bude nutit jet auto doboku netřeba... Samosvor není uzávěrka, niva není vhodná na tahání těžkých přívěsů je na moc křehká...
Jediné až v Rusku udělají 100% manuálně ovládanou uzávěrku typu ARB, budu mezi prvními co koupí dvě...
Niva pokud je v cajku je dobré auto, samozřejmě s ohledem na její generační stáří...

Manyjak
Staroffrouďák
Auto: Aro 324 TD a další
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Manyjak » Po 27.04.2020, 22:57

V Rusku dělají, vzduchový ala ARB. Jezdil jsem Auto co měli difráky z Nivy a všechny měly vzduchovou uzávěrku. Dal bych dotaz na madeinrusia.cz H.

Manyjak
Staroffrouďák
Auto: Aro 324 TD a další
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Manyjak » Čt 30.04.2020, 0:12

Tak sem to probral s dovozcem a dneska je možnost samosvorů od 20-80 procent. Ovládanejch 100 uzávěrek. A nově i set pro řaditelnou 4x4 a 4x2. H.

martas110
Závislý diskutér
Místo/Bydliště: Vysočina
Věk: 35

Příspěvek od martas110 » Pá 01.05.2020, 13:27

Tihle vyrábí ala ARB a ostatní sortiment na tuning Nivy
https://izh-techno.ru/series/prinuditel ... ovka-niva/
Další věc je kdo do auta jen do lesa na tahání dřeva vrazí tolik peněz...
Set na řazení 4x4 a 2x4 je na světě už dlouho, jen proč si něco vypnout v přídavné převodovce, když niva nemá volnobežky...
Já raději Val-racing :-)

Odpovědět