Pete awd - ZJ 5.2

Džípkařů je u nás opravdu hodně...
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
pete awd
Diskuzní Guru
Témata: 5
Auto: Subaru / Jeep
Místo/Bydliště: Praha-východ
Věk: 32
Stav: Offline

Pete awd - ZJ 5.2

Příspěvekod pete awd » Út 05.01.2016, 15:54

Všechny zde zdravým a jelikož je začátek roku tak přeji vše nej a ať se v tomto roce daří.
Kde bych tak začal, asi tak zhruba před 2 roky sem se zde zaregistroval. Navedlo mě nato navštěvování Subarufanclubu a jeho více Off členové a také moji kamarádi řádíci se Samcema.
Sbíral sem zde informace a rady všeho možného od lokalit ,cestování a výběr Offu až po témata s neoffroadovým obsahem.
Tak sem tu také našel asi před ½ rokem Jeepa v off úpravě od uživatele Trosky ale cena byla tehdy vyšší a mě mezitím také díky práci v zahraničí nějaký ZJ i XJ uteklo. Před cca 2 měsíci sem se rozhodl kontaktovat Troskyho ten mi vyšel ve všem vstříc a po návratu do čech sem ho od něho za předem sjednanou/sníženou cenu koupil. Jeho přístup byl vážně dobrej, evidenčka i přepis společně s ním v Plzni smlouva připravená rozumná, navíc uhradil evidenčku a na cestu mě ponechal v rádiu svou Sd kartu s muzikou.Tu sem si však moc nepouštěl a dopřával sem si nádherný zvuk 8 hrnku.
Komu by se nechtělo hledat a zajímají ho úpravy s kterýma se auto pořídil - viz.: níže
Jedná se o ZJčko před FL 1995 5,2 V8 s LPG najeto 209tis a asi budou poctivý.
LPG osazováno předchozím majitelem v roce 2012 tuším. Můžu mrknout do papírů.
Co se interiéru týče, tak spíš horší průměr. Sedačka řidiče vysezená a obecně interiér je adekvátní ke stáří vozu.
Jsou tam měněný repro za bose vpředu a nějaký Panasonic tušim vzadu + subwoofer se zesilovačem, ale není to žádný super zvuk jako jsem zvyklý v audio upravených autech, nicméně oproti originálu nebe a dudy.
Dál tam je CB vysílačka a rádio s malým lcd na CD, usb + microsd.
4" komplet Rough Country podvozek včetně ramen, stabilizátorů, tlumičů, pružin,atd. Navíc jsem dokupoval přední horní ramena štelovací tuším ta samá značka.
4.88 převody v difech + zadní true trac automatická uzávěrka.
Přední homokynetické poloosy vyměněny za kříže. Svítí ABS kontrolka, protože jsem dal kříže bez ABS.
Pevnostní nárazníky - kvůli nájezdovým úhlům zvoleny trubkové. Použity silnostěnné 6mm trubky.
Prodloužení panharadek a ostatní věci nutné k takovému liftu také.
Ostatně dělal to celé včetně převodů PetrF, takže funkčnost zaručena.
Podložky pod kola.
Přední brzdy jsem dával nový kotouče + desky, zadek jestli si pamatuju jen desky, ale ručka nefunkční, chybí pakny tuším.
Kola 33x12,5x15 BFG KM1 - vzorek cca 8-9mm
Šnorch + KN filtr.
Výfuk: Magnaflow zadní tlumič, katík vyndanej. Vývod pod auto. Zvuk moc pěknej.
Já jsem auto dodělal loni na jaře, takže na lift kitu a převodech najeto cca 3-4000km.
Dělané lemy blatníků z plechu + studnářská pěna a přetaženo kitem se skelným vláknem a normálním na konec. Přední jsou v poho a zadní trochu praskly ve spoji a to jen díky bouchání s dveřma, ale myslím že to nevadí.
Lak na autě je taky novej, loni stříkáno.
Auto má LPG zapsaný v TP.
Já osobně mám auto dva roky a v podstatě jsem na něm jenom makal a jízdy moc neužil. Najel jsem na něm za ty dva roky něco kolem 8000 km.
Rozvodka NP249 - dokupoval jsem tam více zubé kolečko na převod do tacho, aby to neukazovalo 100 když se jede 20
Náplně vyměněny včetně oleje a filtru v automatu když byly dělaný převody + lift.

Obrázek
Obrázek
Já se teď chystám ze začátku na nějaké drobnosti výměna mot.oil, chlad.kapal., zadní kotouče+desky+osadit pakny ručky a hlavně vyřešit el.radia,CB a strácející se proud po chcípnutí/zamčení stále něco žere.
Poté v blízké době montáž sníženého tažného (3-3.5t) a navyjedla v předu,s tím možná související předělání pev.nárazníků z pásovyny a jeklů, to samé pev.prahy. V neposlední řadě nákup 2.sady kol s T3.
Něco vzládnu dle rad a návodů, ostatní nechám udělat od skušenějších/šikovnějších.
Takže Offu zdar a objem ničím nenahradíš.
Subaru Outback 05(lpg) 2.5 H4 121Kw/5°Mt (Hi/Lo)/At16"CCC
Jeep GCH ZJ 92 5.2 V8 155Kw/NP231/4,88/4"lift RC short arm/Mt 33"BH
F.D30High pinion(HD+Truetrack)/R.Chrysler 8,25"(HD+ARB)/řízení-„uderknuckle highsteer“/stabíky-RE

Case_A
Pokročilý diskutér
Témata: 2
Auto: Jeep Grand Cherokee 1997 ZJ / ZG 5.2 V8 Limited
Místo/Bydliště: Čelákovice
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Pete awd - ZJ 5.2

Příspěvekod Case_A » So 09.01.2016, 8:59

Ahoj, na tenhle inzerat jsem nekolikrat koukal a dostaval jsem chut prodat svyho a koupit to. TA cena zas nebyla tak vysoka, vzhledem co je na tom udelana tak spis nizsi, bych rek. Doufam, ze se potkame v Milovicich, abych to oslintal.
Auto je to nadherny ke koupi gratuluju.
Jo, do kdy mas technickou ? :)
Takhle to vidim ja a nijak vas nenutim se s tim ztotoznovat.

Autor tématu
pete awd
Diskuzní Guru

Příspěvekod pete awd » So 09.01.2016, 16:56

Ahoj a díky za pochvalu, i když na tom má zásluhu Trosky a hlavně funkčně nejvíc PetrF.
Cena sice nebyla vysoká, ale stejně jsme se domluvily ještě na lepší, přeci jenom se to prodávalo dost dlouho. Nejsi jedinej koho zaujal. Já byl o svátcích jezdit s kámošem v Milo. a jeden známej prý po něm taky pokukoval. Technická je cca do 1/2 2017 do té doby doufám vyřeším něco zápisem do TP či nákupem origo přehazovacích věcí.
V Milovicích určitě někdy na shledanou a Offu 3x zdar
F.D30High pinion(HD+Truetrack)/R.Chrysler 8,25"(HD+ARB)/řízení-„uderknuckle highsteer“/stabíky-RE

Autor tématu
pete awd
Diskuzní Guru

Příspěvekod pete awd » So 09.01.2016, 17:06

pete awd napsal:Ahoj a díky za pochvalu, i když na tom má zásluhu Trosky a hlavně funkčně nejvíc PetrF.
Cena sice nebyla vysoká, ale stejně jsme se domluvily ještě na lepší, přeci jenom se to prodávalo dost dlouho. Nejsi jedinej koho zaujal. Já byl o svátcích jezdit s kámošem v Milo. a jeden známej prý po něm taky pokukoval. Technická je cca do 1/2 2017 do té doby doufám vyřeším něco zápisem do TP či nákupem origo přehazovacích věcí.
V Milovicích určitě někdy na shledanou a Offu 3x zdar

Teď koukám že si z Čmelákovic neboli čel ej, občas tam zabloudím na jídlo (nej čína, u nádraží Kebab či u náměsti na rohu jídelna s uzenářstvím) a v létě pak občas koupačky na jezeře. Nebejt křtěnej Vltavou, moc by se mi u vás Polabskejch líbylo.

Case_A
Pokročilý diskutér
Témata: 2
Auto: Jeep Grand Cherokee 1997 ZJ / ZG 5.2 V8 Limited
Místo/Bydliště: Čelákovice
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Case_A » So 09.01.2016, 18:08

Ja jsem prave koukal, ze mas v profilu Praha vychod, takze se budes pohybovat nekde pobliz. Do Milo jsem se taky chystal, ale jednak me skolila choroba :grr: a druhak jsem pred silvestrem zjistil, ze mi kamsi zmizla chladici voda. Takze to po uzdraveni musim poresit.
Kebab je prej dobrej, ale nebyl jsem tam, jen jezdim okolo a vzdycky si rikam ze priste :) a U Schejbala ( ta jidelna na rohu) je to vyborny, kdyz se chces prezrat.
Takhle to vidim ja a nijak vas nenutim se s tim ztotoznovat.

Autor tématu
pete awd
Diskuzní Guru

Příspěvekod pete awd » Ne 29.01.2017, 14:08

Tak jenom to tu trochu po roce aktualizuji. 8)
Začal jsem od května servisovat a upravovat v Memtech Mnichovice u Olika, a po společné diskuzi na co vlastně auto budu chtít využívat jsme načrtli plán úprav. Protože pracuji v zahraničí a domů se dostávám po 1,5-2 měsících, vychází mi max. vstříc a auto po dobu mé nepřítomnosti v ČR, může být odstaveno u dílny. Nikdy tam ovšem nestojí zbytečně a dostává se mu pravidelné péče, po které vyjde vždy s nějakým novým zlepšením či upgradem. Vlastně takové Jeep Off lázně :wink:
Začaly jsme věcmi, co nejsou ani tak moc vidět, ale spíš cítit a měly by zlepšit či prodloužit jízdu v terénu. Měsíc před Vánocemi jsem tedy dostal dárek v podobě vylepšeni přední nápravy a řízení. Použili jsme následující věci z pevnostních materiálů, objednané z Ameru.
Řízení: Namísto továrního tzv. Y řízení jsme použily tzv. „uderknuckle highsteer“ značky Moog.Z původního řízení se zachovalo pouze převodka a obě těhlice a namísto sériových čepů byly použity čepy řízení z Dany 60. Místo sériových tyčí hliníkové kované tyče z materiálu 7075 ( materiál 1A+ - prý něco jako letecký dural).
Pouze ilustrační foto:
Obrázek

Přední nápravu jsme ponechaly D30, ale zbyly z ní snad jen nohavice. Poloosy se daly pevnostní s křížema od značky TEN Factory a doplnily je i sadou axle seals na Danu 30 firmy Alloy.
Obrázek

Obrázek
Dále jsme ochránily přední diferák, do něhož by měl jít v budoucnu samoser asi Truetrac LSD, pevnnostním víkem od výrobce Poision Spider.

Obrázek

Vše bylo zakončeno vlastní výrobou "Hd" držáku nového silenbloku motoru by Olik. :shock:

Autor tématu
pete awd
Diskuzní Guru

Příspěvekod pete awd » Ne 09.04.2017, 15:40

Opět jsem nechal trochu vylepšit své ZJ a to zadní nápravu a přídavku.
Dosavadní zadní náprava Dana 35 není vůbec vhodná k hrubému zacházení a tak jsme jí vyměnily za pevnější.
Představa byla legendární D44, ta se přestala vyrábět a tak je jedinou cestou ojetá, do níž by se osázely nové komponenty (pev.poloosy, samoser, pev.kryt difu atd). Po zjištění ceny (přes 100 tis.) i kvůli nutnosti kompletní výměny brzd, jsem zvolil kompromis a šel cestou nápravy Chrysler 8,25. Jenže i ta, sice nová s novým koplet vyzbrojením, vyšla cca na 100 tis.
Naštěstí mi byla nabídnuta tato varianta ojetá (cca 5 tis km) a s cenovkou o třetinu nižší. Na to už jsem radostně kývl a tak dostalo ZJ nápravu Chrysler 8,25 (lepší verze z 97 a vejš roku) s převodem 4,88 a se samoserem TrueTrack Lsd, pev.poloosy a pev.víko difu. Navíc dostala nové, nádherně vyrobené úchyty by Olik pro vinuté pružiny (origo je na listech).
Ilustrační foto D35 vs Ch8,25:
Obrázek
Díky ušetřeným penězům jsem se rozhodl pro další změny. Při posledním řáděni jsem ohnul origo stabíky a praskla mi servo hadice, ta se dala nová Americká druhovýroba Gates.
Obrázek
Stabíků jsem se mohl zbavit, ale pro lepší chování při přejezdech po silnici jsem zvolil odpojovací, stavitelné a mazatelné stabilizátory od Rubicon Express.
Obrázek
Štěstí mi dále přálo a objevila se má vysněná přídavka Command-Trac NP 231 (2Hi/4HI PT/4LO PT), za rozumnou cenu (nakonec vyměněna za sundanou D35).
Pak ještě pár drobností jako SYE Kit, panhardská zadní tyč - stavitelná a dvou křížový kardan. Vše pro lepší chod a také jako příprava pro v budoucnu zamýšlený LongArm podvozek.
Nemyslete si, že se mě drží jen štěstí, zjistilo se že kastly napadá koroze a motor asi už taky není zrovna v nej kondici.
Teď nás čekají pev. nárazníky a prahy, přední navíjedlo, ale časem se asi poohlídnu po novém hezčím ZJ (možná i 5.9), vše na něj přeházím, akorát nynější lift zaměním za zmiňovaný Long Arm.
Testování v Milovicích:
Moje ZJ
Obrázek
Zkouška mitfarou
Obrázek
Brodění bahnem
Obrázek
Sjezd
Obrázek
Výjezd pod kotrolu
Obrázek
Akční výjezd z bahna
Obrázek
Soptící saň
Obrázek
Obrázek
3 off mušketíři
Obrázek

Autor tématu
pete awd
Diskuzní Guru

Příspěvekod pete awd » Ne 09.04.2017, 20:22

Dám sem ještě pár vydejí s ukazkou výdrže/pevnosti některých mích dílů.
Tyče řízeni z materialu 7075:
V dílně
https://www.youtube.com/watch?v=B601rrLFn-E
V realu
https://www.youtube.com/watch?v=056Ibn--_lw
Pevnostní víko difu od Poison Spyder
https://www.youtube.com/watch?v=QW0FwNjeFDY&t=3s

Autor tématu
pete awd
Diskuzní Guru

Příspěvekod pete awd » Po 28.08.2017, 12:06

Po rychlém fiasku (vymletý dif přední nápravy) na MČR Milovice, hned v 1. sekci, 2. branka, jsem nechal namontovat další upgrade do náprav. Zadní samoser Trutrack jsme vyměnil za přední (myslim že Yukon) a do zadu jsme pořídily "viší dívčí" ARB-air locker s lepším kompresorem určeným i pro nafukování kol. Vyzkoušeno na MČR Kladno a byla to paráda, lehce za to hovoří i pro mě pěkné výsledky po So průběžně 6. místo v Easy/Elite ( v Ne jsem se už neúčastnil - odlet do práce v zahraničí) :( a 5. místo v Rakeťákovy. :D
Děkuji při opravě štíplé brzd. hadice neznámému hrdinovy z dílen Destra za snahu a Kurťákovi za půjčení nové hadice, a jezci z Hardu se žlutým Samcem za brzd. kapalinu. :wink:

Vrátit se na “Jeep”