Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Vzkříšení bájného fénixe ZJ 5.9

Džípkařů je u nás opravdu hodně...
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
pete awd
Diskuzní Guru
Auto: Subaru / Jeep
Místo/Bydliště: Praha-východ
Věk: 34
Stav: Offline

Vzkříšení bájného fénixe ZJ 5.9

Příspěvek od pete awd » Pá 16.08.2019, 16:53

Tak jsem se stal majitelem v pořadí již 4. Jeepa během 4 let.
Ano Grand Cherokee ZJ 5.9 V8 Limited LX 08.98 silver metal.
1.5.2 Green po 2 letech přenechala místo s pár důležitými orgány pro 2. 5.2 Black, u které jsem pochopil že GCH ZJ je s úpravami velice dobré v terénu, ale pro mou zálibu ježdění extrém brutál offu a občas účast na MČR Off Trial ne zcela vhodné. :?
Padlo tedy rozhodnutí že se v budoucnu posunu dále do obtížnější kategorie a proto bylo nutné sehnat auto bez SPZ. Za nějakou dobu se vyskytl inzerát na 3. Kurťákovu Wránu YJ s 5.2 ZJ motorem. Tu jsem bral bez tehdejších náprav z Hnisanu Hlídka i když mi byly cca po měsíci náhlé nabízeny a doporučovány. Nyní čeká na postupný upgrate a spojení s Danami 60, aby cca na příští sezónu mohl vyjet nový off speciál do kategorie Modifield. 8)
Zbývalo tedy vyřešit tažné auto, nejen pro budoucí off speciál Zlatjyčko, ale i pro dožívající 5.2 Black, které končí TK a je pro provoz na silnici již dost poznamenána z offroudových bojišť. Jako prozatimního tahouna a zároveň splnění snu o výjimečném ZJ, jsem z minulosti lehce naočkován pacientem z JeepFora rezlanem vybral GCH ZJ 5.9.
Stalo se tedy, že jsem objevil jednu lehce zuboženou 5.9 s 3.5t tažným a platnou TK na Bazoši z Brna- venkov a vydal se pro ni. Při předkupní prohlídce/projížďce vyhrálo trochu srdíčko nad rozumem, který byl navíc otupen následnou slevou na místě. :roll:
No a tak jsem si za cenu menší než 100l, odvezl jedno z cca 14000, ve své době nejrychlejší sériové SUV na Zemi. Jedná se tedy o 4. stříbrné ZJ 5.9 bez jakýkoliv úprav, do provozu 08.98 od začátku jen s Českým rodokmenem (1. majitel Mudr/Judr CSC), naběháno (dle tacho) cca 280t, se zapsaným US tažným 3.5t. Disponuje krásným a zcela zachovalým i funkčním interierem, ale taky s lehce orezlím a nemocemi napadeným exteriérem a nějakým hardwerem.
:wink:
Obrázek

Ke koupi napomohl taky fakt, že se v té době pořádal 1. Jeep Weekend 19 v Milo a já měl zrovna volno. Ve Středu - večer jsem přilít z práce v zahraničí, Čtvrtek - koupě 5.9, Pátek - evidenčka + 2. moje povinný (prodávající byl tak dobrý že mi nechal své až do Nedělě, léčba lehkých dětských nemoci auta + půjčení plata od kámoše a naložení5.2 Black, Sobota - ráno vyráží Jeepka tandem, kde nenápadné a zanedbané suv, táhne provokativní a upravený off. Cil - Milovice off park, Nedělě - onanie v podobě výletu a pár vytrestání různých koncernů či tdi, Pondělí - oficielně je pětděvka moje, přepis a tel. bývalému majiteli
:pivo:
Obrázek

Nyní je na ozdravném pobytu v lázních Memtech, kde mimo pár procedur také užívá plnými doušky oil bar Petronas Canada
Do budoucna planuji samozřejmě nějaké úpravy, ale tomu by mělo předcházet stavba speciálu Zlatjyčko a postupná poprava offu 5.2 Black, která poskytne nápravy pro instalaci liftu s 31" BF mt. Obleče pevnostňáky ala PETARDAK z JF a vznikne tak tesco off s expediční úpravou a možností tažení. Jednim vzorem je i bývalé auto člena JF Harley.

Obrázek

Obrázek

Subaru Outback 05(lpg) 2.5 H4 121Kw/5°Mt (Hi/Lo)-Daily
Jeep ZJ 98 5.9 V8 177Kw/NP249/3.5t-Towing
Jeep ZJ 92 5.2 V8 155Kw/NP231/4,88/4"lift/Mt 33"-Off
Jeep YJ 91 5.2 V8 1??Kw-Build OffSpec

Autor tématu
pete awd
Diskuzní Guru
Auto: Subaru / Jeep
Místo/Bydliště: Praha-východ
Věk: 34
Stav: Offline

Re: Vzkříšení bájného fénixe ZJ 5.9

Příspěvek od pete awd » Út 17.09.2019, 16:50

Tak zase něco přidám :wink:
Po náročných procedurách v lázních Memtech, kde se měnily např. tlumiče+pera, ramena,komplet brzdy,všechny náplně, repas zadní nápravy ( nyni bez samoseru), výplach chladiče, nová bat. aj., jsem se pustil do čištění interiéru. Přišli na řadu i nové bačkory BF Goodrich All-Terain 225/70 r16. Nezbývalo tedy něž to vše ozkoušet. Na silnici jede pěkně, polní cesty pohodlně a vlek (se Samcem-ca1800kg) táhla jak fík. :)
Obrázek

Tažení jsem vyzkoušel při našem "teamovém soustředění" v Milo i s přespáním, kde jsem byl bez své 5.2 a tak jen trochu softoff protažení 5.9 a jinak v roli spolujezdce, fotografa, kuchaře a kecala. :P
Obrázek

Obě ZJ připravuji na MČR Trial v Milo začátkem října. 5.9 bude sloužit pro tažení a zázemí, proto jsem se rozhodl doplnit na střechu chybějící hagusy. Sehnal jsem je i s origo příčníky v Jeep Lysolaje, ale po jejich "restaurování" (plast-oživovač, hliník-nástřik) a následném přidělání na střechu, jsem bohužel zjistil že pro mé účely nejsou zcela vhodné. :? Tak po ca týdnu šli opět dolů a místo toho se u kamaráda vyrábí exp.off.zahrádka.
Připravuji se už asi měsíc a mimo aut vylepšuji + doplňuji i vybavení zázemí. Tak se stalo že jsem se stal majitelem střešní markýzi 270° (Escape4x4), kterou za dobře prodával jeden člen z Off Fóra. Navíc je s komplet postranicemi a v barvě mého střešního stanu (taky Esc4x4).http://www.escape4x4.cz/offroad-expedic ... n/d-75678/

Na výstavě stanů jsem zas doplnil vybavení kuchyně o plyn. gril, mimo jiné i pro rostoucí zákazi ohňů během sucha. Poněvadž už mám plyn. vařič, tak jsem zkoumal jakou větší bombu (doteď 3kg) použít pro oba spotřebiče. Padla mi do oka bomba od Tomegas 7,5kg z kompozitu jen s propanem (čistý+výkonný). Stála 2500,- je lehká, průhledná, bezpečná a je jen moje, není vratná a plnit jde prý jen přes Tomegas i s revizí.
Obrázek

Něco dalšího přidám až po zmíněných závodech a ozkoušení nových věcí. Přijďte se tedy podívat či rovnou zajezdit 5.-6.10.19 na MČR Off Trial v Milovicích. Offu zdar Pete. 8)

Subaru Outback 05(lpg) 2.5 H4 121Kw/5°Mt (Hi/Lo)-Daily
Jeep ZJ 98 5.9 V8 177Kw/NP249/3.5t-Towing
Jeep ZJ 92 5.2 V8 155Kw/NP231/4,88/4"lift/Mt 33"-Off
Jeep YJ 91 5.2 V8 1??Kw-Build OffSpec

Odpovědět