Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Vzkříšení bájného fénixe ZJ 5.9

Džípkařů je u nás opravdu hodně...
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
pete awd
Diskuzní Guru
Auto: Subaru / Jeep
Místo/Bydliště: Praha-východ
Věk: 34
Stav: Offline

Vzkříšení bájného fénixe ZJ 5.9

Příspěvek od pete awd » Pá 16.08.2019, 16:53

Tak jsem se stal majitelem v pořadí již 4. Jeepa během 4 let.
Ano Grand Cherokee ZJ 5.9 V8 Limited LX 08.98 silver metal.
1.5.2 Green po 2 letech přenechala místo s pár důležitými orgány pro 2. 5.2 Black, u které jsem pochopil že GCH ZJ je s úpravami velice dobré v terénu, ale pro mou zálibu ježdění extrém brutál offu a občas účast na MČR Off Trial ne zcela vhodné. :?
Padlo tedy rozhodnutí že se v budoucnu posunu dále do obtížnější kategorie a proto bylo nutné sehnat auto bez SPZ. Za nějakou dobu se vyskytl inzerát na 3. Kurťákovu Wránu YJ s 5.2 ZJ motorem. Tu jsem bral bez tehdejších náprav z Hnisanu Hlídka i když mi byly cca po měsíci náhlé nabízeny a doporučovány. Nyní čeká na postupný upgrate a spojení s Danami 60, aby cca na příští sezónu mohl vyjet nový off speciál do kategorie Modifield. 8)
Zbývalo tedy vyřešit tažné auto, nejen pro budoucí off speciál Zlatjyčko, ale i pro dožívající 5.2 Black, které končí TK a je pro provoz na silnici již dost poznamenána z offroudových bojišť. Jako prozatimního tahouna a zároveň splnění snu o výjimečném ZJ, jsem z minulosti lehce naočkován pacientem z JeepFora rezlanem vybral GCH ZJ 5.9.
Stalo se tedy, že jsem objevil jednu lehce zuboženou 5.9 s 3.5t tažným a platnou TK na Bazoši z Brna- venkov a vydal se pro ni. Při předkupní prohlídce/projížďce vyhrálo trochu srdíčko nad rozumem, který byl navíc otupen následnou slevou na místě. :roll:
No a tak jsem si za cenu menší než 100l, odvezl jedno z cca 14000, ve své době nejrychlejší sériové SUV na Zemi. Jedná se tedy o 4. stříbrné ZJ 5.9 bez jakýkoliv úprav, do provozu 08.98 od začátku jen s Českým rodokmenem (1. majitel Mudr/Judr CSC), naběháno (dle tacho) cca 280t, se zapsaným US tažným 3.5t. Disponuje krásným a zcela zachovalým i funkčním interierem, ale taky s lehce orezlím a nemocemi napadeným exteriérem a nějakým hardwerem.
:wink:
Obrázek

Ke koupi napomohl taky fakt, že se v té době pořádal 1. Jeep Weekend 19 v Milo a já měl zrovna volno. Ve Středu - večer jsem přilít z práce v zahraničí, Čtvrtek - koupě 5.9, Pátek - evidenčka + 2. moje povinný (prodávající byl tak dobrý že mi nechal své až do Nedělě, léčba lehkých dětských nemoci auta + půjčení plata od kámoše a naložení5.2 Black, Sobota - ráno vyráží Jeepka tandem, kde nenápadné a zanedbané suv, táhne provokativní a upravený off. Cil - Milovice off park, Nedělě - onanie v podobě výletu a pár vytrestání různých koncernů či tdi, Pondělí - oficielně je pětděvka moje, přepis a tel. bývalému majiteli
:pivo:
Obrázek

Nyní je na ozdravném pobytu v lázních Memtech, kde mimo pár procedur také užívá plnými doušky oil bar Petronas Canada
Do budoucna planuji samozřejmě nějaké úpravy, ale tomu by mělo předcházet stavba speciálu Zlatjyčko a postupná poprava offu 5.2 Black, která poskytne nápravy pro instalaci liftu s 31" BF mt. Obleče pevnostňáky ala PETARDAK z JF a vznikne tak tesco off s expediční úpravou a možností tažení. Jednim vzorem je i bývalé auto člena JF Harley.

Obrázek

Obrázek

Subaru Outback 05(lpg) 2.5 H4 121Kw/5°Mt (Hi/Lo)/At16"CCC
Jeep GCH ZJ 92 5.2 V8 155Kw/NP231/4,88/4"lift RC short arm/Mt 33"BH
F.D30High pinion(HD+Truetrack)/R.Chrysler 8,25"(HD+ARB)/řízení-„uderknuckle highsteer“/stabíky-RE

Odpovědět