Co by tu tak mělo bejt....

Zde máte možnost podělit se s ostatníma o GPS data z vašich tras. Aneb abyste nemuseli příště hledat cestu...

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Témata: 438
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co by tu tak mělo bejt....

Příspěvekod Chorche » Pá 03.08.2012, 10:45

no proto je tu todle téma přece :wink: Abys to nabít vostatním. Takže si zaloš pásmo gazy a loupni to tam.

Jinak to vo čem mluvíš - tj. prtscrování a slepování sem dělával dříf. Ale je to takovej voser, že uš mně to nebaví. Zvlášt dyš sem pak zistil aš na místě že sem f kalibraci udělal chybu a cesta je vo kilák jinde neš by mněla bejt...
Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

mimouch
Mirek Dé
Témata: 188
Místo/Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mimouch » Pá 03.08.2012, 10:54

shaman » pát 03.08.2012, 10:44 napsal:Kdyz v GoogleLabs podrzis na nejake mape prst, tak se ti stahne usek mapy cca 16km2 uz zkalibrovanej primo.

Aha, tak to v době, kdy jsem dělal Gazu nebylo :)
Ti, kdo přetaví své meče v pluhy, budou orat pole pro ty, kteří tak neučinili...

mimouch
Mirek Dé
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mimouch » Pá 03.08.2012, 10:58

Chorche » pát 03.08.2012, 10:45 napsal:no proto je tu todle téma přece :wink: Abys to nabít vostatním. Takže si zaloš pásmo gazy a loupni to tam.

Jinak to vo čem mluvíš - tj. prtscrování a slepování sem dělával dříf. Ale je to takovej voser, že uš mně to nebaví. Zvlášt dyš sem pak zistil aš na místě že sem f kalibraci udělal chybu a cesta je vo kilák jinde neš by mněla bejt...

To tím postupem v Google Earth neuděláš, pokud to správně slepíš.

Ale je to hroznej voser, to je fakt :D Jenom ta Gaza je z asi 260ti printscreenů... :eye:

Ale tu jsem piplal do detailů, běžný cesty jsem dělal v menším rozlišení, pro orientaci to stačilo pohodlně a uděláš tak třeba 100km úsek cesty za hodinku a v reálu to potom jedeš dva dny, takže ten poměr tak hroznej není.

Ale to co píše Shaman zní zajímavě, to musím prozkoumat.
Ti, kdo přetaví své meče v pluhy, budou orat pole pro ty, kteří tak neučinili...

XaX
Diskuzní bůh, vládce guruů
Témata: 10
Auto: Jeep Wrangler Unlimited 3.8 V6 man.
Místo/Bydliště: Říčansko

Příspěvekod XaX » Pá 03.08.2012, 11:00

Jeden tip - v tomhle ohledu jsou na to docela fajn smartphone, já konkrétně používám androidí. Používám aktuálně Samsung Galaxy Note, a mám jej i jako navigaci. No a kouzlo je v tom, že pro tenhle operační systém existuje aplikace (světe div se, vyrábějí ji češi), která se jmenuje Locus.

Ta umí kde co, částečně i navigaci, ale to není pro tento případ to hlavní - umí totiž stahovat on-line mapové podklady, z různých zdrojů, samozřejmě počínaje Google maps, OVI, MapQuest,Yandex, atd. prostě jich umí několik desítek. Hlavní výběr je z map klasických, a satelitních, umí i vektorové mapy, ty jsou ovšem (zatím?) z jednoho zdroje, a umí (nezkoušel jsem) i pohled do specielních map pomocí WebMapService, což jsou GISovské mapy, například u nás typu katastr atd.

Prostě když někam jedu, tak si předem vezmu oblast, která mně zajímá, a podívám se, co jsou pro to místo k dispozici za mapy. Krom těch globálních existují i místní, pro které (některé) má už taky podporu - například pro Izrael :-) No a vyberu si vhodné "okno" či okna, a stáhnu si mapy (pokud máte stažených více oblastí jednoho typu mapy, tak je umí překrývat, aby se nemusel stahovat třeba celý stát). Většina má omezení na počet "čtverců" na den apod., takže to někdy musím tahat na víckrát, ale funguje to. Takže mapu papírovou už jsem pár let nevytáhl.
Přílohy
%255BUNSET%255D.png
Výběr z mapových podkladů
Screenshot_2012-08-03-10-37-24.png
Příklad klasické mapy (plus zobrazení geocache)
Screenshot_2012-08-03-10-56-24.png
Příklad překryvu dvou stažených čtverců satelitních map
My Passion - My Jeep

Wrangler Evolution, Jeep Wrangler YJ - opravárenský blog: http://pasecny.wordpress.com
Historie jednoho vozu - Jeep Unlimited 3.8V6 Rubicon - http://wranglerunlimited.wordpress.com/

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Témata: 438
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Pá 03.08.2012, 11:05

no té sice fajn, ale je to příliš proprietární. Mně androjt nesmí do baráku třeba.
Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Frankie
Staroffrouďák
Témata: 342
Auto: nepotřebuju auto, to má každej co má do prdele díru
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frankie » Pá 03.08.2012, 11:06

Chorche » pát 03.08.2012, 11:05 napsal:no té sice fajn, ale je to příliš proprietární. Mně androjt nesmí do baráku třeba.

pořád nechápu proč jako
Fuck all, it is better to live

XaX

Příspěvekod XaX » Pá 03.08.2012, 11:08

Chorche » pát 03.08.2012, 11:05 napsal:no té sice fajn, ale je to příliš proprietární. Mně androjt nesmí do baráku třeba.

Co je na tom prosím tě proprietárního??? Je to univerzální zařízení, je na to tuna software, co si vymyslíš to už pro to někdo napsal... A konkrétně Locus je top aplikace na marketu, protože je to asi nejlepší mapová aplikace pro android vůbec.

Když řekneš proprietární o garmin navigaci, tak prosím, ale tohle ???
My Passion - My Jeep

Wrangler Evolution, Jeep Wrangler YJ - opravárenský blog: http://pasecny.wordpress.com
Historie jednoho vozu - Jeep Unlimited 3.8V6 Rubicon - http://wranglerunlimited.wordpress.com/

Frankie
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Re: Re: Co by tu tak mělo bejt....

Příspěvekod Frankie » Pá 03.08.2012, 11:13

XaX napsal:

Co je na tom prosím tě proprietárního??? Je to univerzální zařízení, je na to tuna software, co si vymyslíš to už pro to někdo napsal... A konkrétně Locus je top aplikace na marketu, protože je to asi nejlepší mapová aplikace pro android vůbec.

prosim te, ten Locus je tam v nekolika variantach,, ktrej je k cemu dobrej?

XaX

Příspěvekod XaX » Pá 03.08.2012, 11:16

Frankie » pát 03.08.2012, 11:13 napsal:
XaX napsal:

prosim te, ten Locus je tam v nekolika variantach,, ktrej je k cemu dobrej?

Je Locus Free a Locus Pro, ten druhý je placený, a umí pár věcí navíc (ale bohužel už nevím, co vlastně :) ). A pak je k tomu X dalších add-onů, jako například pro geocaching, augmented reality, pro zobrazení kontaktů v mapě podle adresy atd. atd.
My Passion - My Jeep

mimouch
Mirek Dé
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mimouch » Pá 03.08.2012, 11:18

Já od GPS vyžaduju to, aby mi dokázala přesně určit polohu, nikoli aby uměla telefonovat, fotit, posílat maily a kontrolovat jestli nemám zprávu na facebooku...

Jinými slovy - na tak důležitou věc, jako je navigace mimo civilizaci, si prostě vezmu věc, která je na to primárně určená, tady GPS navigaci. K těm multifunkčním sráčům nemám mnoho důvěry i když oceňuju, že maj mraky píčovinek, který jsou atraktivní a občas možná i užitečný.

XaX

Příspěvekod XaX » Pá 03.08.2012, 11:20

mimouch » pát 03.08.2012, 11:18 napsal:Já od GPS vyžaduju to, aby mi dokázala přesně určit polohu, nikoli aby uměla telefonovat, fotit, posílat maily a kontrolovat jestli nemám zprávu na facebooku...

Jinými slovy - na tak důležitou věc, jako je navigace mimo civilizaci, si prostě vezmu věc, která je na to primárně určená, tady GPS navigaci. K těm multifunkčním sráčům nemám mnoho důvěry i když oceňuju, že maj mraky píčovinek, který jsou atraktivní a občas možná i užitečný.

No asi tě zklamu, ale GPS čipy, co jsou v těhle mobilech jsou obvykle úplně ty samé, jako jsou v proprietálních GPS zařízeních. Pokud tedy nemáš Garmina s velkou anténou, to samozřejmě hraje svoji roli. Ale právě díky těm pí..., co to umí navíc třeba dokážu to, že když jsem na dovolené, tak přes hotelovou wifi si stáhnu mapu oblasti, kam jsme vůbec neplánovali jet, a nemusím obíhat okolní pumpy, jestli náhodou někde nenajdu mapu v jiném jazyce než v indonéštině.
My Passion - My Jeep

Frankie
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frankie » Pá 03.08.2012, 11:28

XaX » pát 03.08.2012, 11:16 napsal:
Je Locus Free a Locus Pro, ten druhý je placený, a umí pár věcí navíc (ale bohužel už nevím, co vlastně :) ). A pak je k tomu X dalších add-onů, jako například pro geocaching, augmented reality, pro zobrazení kontaktů v mapě podle adresy atd. atd.

tak jsem se tím prokousal a výhoda placené je že tam zakážeš reklamy plus pár dalších funkcí
hele dík prubnu to jak to funguje ale nejspíš opět prohlásím Garmina za nejlepší řešení

XaX

Příspěvekod XaX » Pá 03.08.2012, 11:29

Frankie » pát 03.08.2012, 11:28 napsal:

tak jsem se tím prokousal a výhoda placené je že tam zakážeš reklamy plus pár dalších funkcí
hele dík prubnu to jak to funguje ale nejspíš opět prohlásím Garmina za nejlepší řešení

Já mám doma taky jednoho, ale od té doby, co mám telefon s androidem, jsem ho nevytáhl ze šuplíku :-)
My Passion - My Jeep

XaX

Příspěvekod XaX » Pá 03.08.2012, 11:31

XaX » pát 03.08.2012, 11:29 napsal:
Frankie » pát 03.08.2012, 11:28 napsal:

Já mám doma taky jednoho, ale od té doby, co mám telefon s androidem, jsem ho nevytáhl ze šuplíku :-)

Ještě detail - doporučuju nainstalovat a spustit addon map tweak, díky kterému se zobrazí ve výběru více map (na vlastní zodpovědnost, jak jinak :-))
My Passion - My Jeep

shaman
Staroffrouďák
Témata: 359

Příspěvekod shaman » Pá 03.08.2012, 11:33

mimouch » pát 03.08.2012, 11:18 napsal:Já od GPS vyžaduju to, aby mi dokázala přesně určit polohu, nikoli aby uměla telefonovat, fotit, posílat maily a kontrolovat jestli nemám zprávu na facebooku...

No jo, mimouchu, ale k cemu Ti bude poloha, kdyz nemas mapu.
A mapy do androida jsou "brnkacka" - jak rikam - podrzis prst a mas mapu v rozliseni, jakym chces.
Ale mozna je lepsi spojovat printscreeny... :smich:

Ja myslim, ze klasicka GPS je (v dnesni moderni dobe) urcena jen pro naprosto pohodlneho uzivatele (lamu), kterej si v Moste naklika Pardubice, nebo Makarska a vyrazi.
Pokud chces neco jineho - sofistikovanejsiho (treba svou mapu) je aplikace v rychlem tabletu nekolikanasobne lepsi.
nehlede na to, ze mam v tabletu modernejsi a rychlejsi GPS chip, nez na vsech ostatnich autonavigacich najdes (SiRF IV)

Vrátit se na “GPS trasy”