Co by tu tak mělo bejt....

Zde máte možnost podělit se s ostatníma o GPS data z vašich tras. Aneb abyste nemuseli příště hledat cestu...

Frankie
Staroffrouďák
Témata: 342
Auto: nepotřebuju auto, to má každej co má do prdele díru
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Re: Re: Co by tu tak mělo bejt....

Příspěvekod Frankie » Pá 03.08.2012, 11:36

XaX » pát 03.08.2012, 11:29 napsal:
Frankie » pát 03.08.2012, 11:28 napsal:
XaX » pát 03.08.2012, 11:16 napsal:
Je Locus Free a Locus Pro, ten druhý je placený, a umí pár věcí navíc (ale bohužel už nevím, co vlastně :) ). A pak je k tomu X dalších add-onů, jako například pro geocaching, augmented reality, pro zobrazení kontaktů v mapě podle adresy atd. atd.

tak jsem se tím prokousal a výhoda placené je že tam zakážeš reklamy plus pár dalších funkcí
hele dík prubnu to jak to funguje ale nejspíš opět prohlásím Garmina za nejlepší řešení

Já mám doma taky jednoho, ale od té doby, co mám telefon s androidem, jsem ho nevytáhl ze šuplíku :-)
no mám v tabletce Navigon, ten se mně líbí jen proto že nabídne tři trasy což mi u Garmina chybí, ale u garmina upřednostńuji jednuchost a variabilitu použití tedy Garmina umí obsluhovat i moje máti takže už jí nehledám v lese když jde na houby
Fuck all, it is better to live

low
Diskuzní Guru
Témata: 0
Auto: defender
Místo/Bydliště: pragl
Kontaktovat uživatele:

Re: Co by tu tak mělo bejt....

Příspěvekod low » Pá 03.08.2012, 12:21

ja si myslim, ze je treba rozlisovat gps a navigace.
typicky u garmina je rada tzv platforma gpsmap tedy pristroje typu 276, oregon, montana a pak navigace jako nuvi a spol.

kdyz pojedu do pouste, do pralesa, nebo kamkoliv kde opravdu potrebuju vedet kde jsem, tak si dycky vezmu gpsku, tedy garmina rady gpsmap, magellan apod, coz vim, ze mne na tom nespadne system, vymenim v tom tuzkove baterky, je to vodotesny, prachutesny. jinak samozrejme pro pohodlnost pouzivam tablety a v tom bud ozi (androzic) nebo sygic pro silnicni.

v zime jsem byl na jedne rally v africe. neverili by jste kolik tam umrelo iphonu a ruznych smartfounu, vetsinou na napajeni. dole v lesich pak na vlhkost (nejspise)

BTW podle garmina jezdit na silnici chce trosku cviku, jsou prijemnejsi veci :-)
http://www.offroadexpedice.cz za dobrodružstvím , půjčovna off-vybavení, trajektove lístky, satelitní telefony, služby cestovatelům

Frankie
Staroffrouďák
Témata: 342
Auto: nepotřebuju auto, to má každej co má do prdele díru
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frankie » Pá 03.08.2012, 12:24

Gármin je božskej v tom, že občas protáhne takovejma cestama a místama o kterejch člověk ani netuší že existujou, především při nastavení nejkratší cesta a povolených nezpevněných cestách.
Pravda je že umí i zabloudit, jak se mi stalo.
Fuck all, it is better to live

mimouch
Mirek Dé
Témata: 188
Místo/Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mimouch » Pá 03.08.2012, 12:31

shaman » pát 03.08.2012, 11:33 napsal:
mimouch » pát 03.08.2012, 11:18 napsal: No jo, mimouchu, ale k cemu Ti bude poloha, kdyz nemas mapu.
A mapy do androida jsou "brnkacka" - jak rikam - podrzis prst a mas mapu v rozliseni, jakym chces.
Ale mozna je lepsi spojovat printscreeny... :smich:

Ja myslim, ze klasicka GPS je (v dnesni moderni dobe) urcena jen pro naprosto pohodlneho uzivatele (lamu), kterej si v Moste naklika Pardubice, nebo Makarska a vyrazi.
Pokud chces neco jineho - sofistikovanejsiho (treba svou mapu) je aplikace v rychlem tabletu nekolikanasobne lepsi.
nehlede na to, ze mam v tabletu modernejsi a rychlejsi GPS chip, nez na vsech ostatnich autonavigacich najdes (SiRF IV)

Mapy pro Gramin jsou dneska skoro pro všechno, takže není problém stáhnout a pokud chci něco extra, tak si jí vyrobím. Pokud na tom má záviset to, jestli přejedu z bodu A do bodu B a vzhledem k podmínkám na to mám jen jeden pokus, nebo pokud se pohybuju v nějaký ne zrovna přátelský oblasti, tak si s tím tu práci dám. Já iPhony, tablety a další mulitfunkční zařízení nijak nehaním, jsou mi jedno a pokud je někdo technofil, ať s tím pracuje třeba uprostřed pouště. Ale jsem asi stará škola a mám rád, když věci sloužej účelu, pro kterej jsou určený. Jasně, multifunkční nářadí od Lethermanu je vyrobený ze stejný oceli jako profi šroubováky, ale přesto si na práci raději vezmu šroubovák, i když s ním neotevřu konzervu a nenastříhám noviny...

Jak jsou kde rychlý chipy nevím, ale když jsme se v práci (bezpečnostní operace na Středním východě) rozhodovali, co nakoupíme za přístroje, mockrát jsme v různých podmínkách zkoušeli srovnávat GPS v chytrým telefonu, nějakou Mio silniční navigaci a Garmin Oregon (outdoorová GPS) a vždycky ten Garmin nejrychleji nachytal satelity, měl nejpřesnější určení polohy a fungoval i tam, kde se telefon nechytal. Nemluvě o předpokládaný odolnosti Garmina a možnosti provozu na tužkový baterky. Takže jsme nakonec nakoupili Garminy a všichni byli spokojený. Ale je taky nutno říct, že s tím pracovali vojáci, který měli s navigací obecně zkušenosti a vždycky jsme k tomu měli i papírovou mapu. Pro mámu od rodiny, která jede nakoupit za město do TESCO je samozřejmě pohodlnější a stylovější růžovej iPhone.
Naposledy upravil(a) mimouch dne Pá 03.08.2012, 12:34, celkem upraveno 1 x.
Ti, kdo přetaví své meče v pluhy, budou orat pole pro ty, kteří tak neučinili...

mimouch
Mirek Dé
Témata: 188
Místo/Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mimouch » Pá 03.08.2012, 12:33

Ha, koukám, že to Low už napsal podstatně jednodušeji :) Díky.
Ti, kdo přetaví své meče v pluhy, budou orat pole pro ty, kteří tak neučinili...

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Témata: 438
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Pá 03.08.2012, 13:01

proč mi androjt nesmí domu sem uš několikrát detajlně popsal v jinejch tématech, vopakovat se nebudu. Snat jenom že nestojim vo to aby si neprohlíželi mý z prdele lezoucí hovno nudící se pracovníci různejch inteligentních úřadů dyš si při sraní f přírodě položim telefon vedle na pařez jako na potvoru kamerou směrem k mý vobnažený prdeli... :smich:

Pokuť de vo gármina, tak ani jeho nejsem příznifcem. Zrovna teť f těch alpách totálně zradil. Měli sme v něm trasy a nebyl štonc nás k nim dovíst. Vopsluhoval ho Murphy, takže se k tomu případně vyjádří von. Já dávam přednost rastrovanejm mapám přet vektorovejma, coš se např. v těch horách ukázalo bejt jako klíčový, poněvač u dobře skalibrovanejch rastrovanejch map máte dycky (dyš je aspon nákej signál) přehlet vo svý poloze. I dyš je cesta vo 200 metrů jinde neš na mapě. Dokážete si to podle okolí vodvodit. U vektorovejch map se přístroj snaží vás za každou cenu umístit na nákou cestu a neřeší že vás umístuje na cestu úplně jinou a f úplně jinym směru neš na kerý ve skutečnosti ste... Specielně v horách při jízdě po hřebenoffce s různejma vodbočkama se dokáže vektorová navigace tak vyschýzovat, že máte neustále chuť jí jebnout vo zem a následně přeject 3x dopředu a dozadu.
Takže v česku používam prehistorický řešení - palm T3 nacvaknutej do magellanový gpsky specielně udělaný pro něj. S rastrovanejma mapama. Jezdim s tim v autě i lítam érem k naprostý spokojenosti s apsencí stresu. A na pěší věci a nouzoffky použivam rastrovaný mapy ve starym a blbym eriksonu. A jako silniční navigaci v případě nutnosti použivam zase poloblbou symbijanovou mlokiji se sigicem (kerej taky v horách totálně sklamal).
Ze 4 GPSkek kerý sme měli sebou (dva garminy, jednu mlokiji a jednoho eriksona) měl nejlepší signál i výsledky právě erikson. Nebejt jeho taxme kufrovali poctatně častějckrát :D
Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Vrátit se na “GPS trasy”